Fotoğraf: AA

AKP’li belediye işçileri mağdur etti

Van Belediyesi bünyesinde temizlik işlerinde çalışan 450 işçi, 6 aydır ücretleri ödenmediği için greve başladı. AKP’ye oy veren işçiler pişmanlıklarını dile getirirken, grevden dolayı kentte temizlik yapılmadı


Van Belediyesi bünyesinde temizlik işlerinde çalışan 450 işçi, 6 aydır ücretleri ödenmediği için greve başladı. AKP’ye oy veren işçiler pişmanlıklarını dile getirirken, grevden dolayı kentte temizlik yapılmadı.
Temizlik Garajı’nda bir araya gelen işçiler, eve ekmek götüremediklerini, Belediye Başkanı Burhan Yenigün ile yaptıkları görüşmeden de sonuç alamadıklarını söylediler. Grev nedeniyle kent merkezinde temizlik yapılmadı. DTP’li Belediye Meclis üyeleri de toplu olarak greve giden işçilere destek ziyaretinde bulundu. İşçiler adına konuşan Eşet Aslan ise, 6 aldır perişan olduklarını söyledi. Aslan, “Bu ne biçim insanlıktır, hakkımızı alamıyoruz. AKP bizi resmen sömürdü. Ona oy verdiğimiz için utanıyoruz. Her seferinde dinden bahsediyorlar. Bunların ne dinleri nede imanları var. Biz buna inanmıyoruz” dedi. Aslan şöyle devam etti: “Belediye başkanı şirkete para vermediği için şirkette bize para vermiyor. Şirketin şimdilik sadece SSK primlerini yatırmaya gücü kalmış. Ödeme yapılmadığı sürece, çalışmayacağız. Artık çocuklarımızı bile okula gönderecek durumumuz kalmadı.” (Van/DİHA)
www.evrensel.net