23 Nisan 2008 00:00

9 yılda tamamlanamadı çatıları çökmeye başladı

Diyarbakır’da 1999 yılında yapımına başlanan ve ödenek yetersizliği nedeniyle tamamlanamayan Güneydoğu’nun en büyük spor kompleksinin 2 biriminin çatısı çöktü.

Paylaş

Diyarbakır’da 1999 yılında yapımına başlanan ve ödenek yetersizliği nedeniyle tamamlanamayan Güneydoğu’nun en büyük spor kompleksinin 2 biriminin çatısı çöktü.
İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Aydın, yaptığı açıklamada, yaklaşık 9 yıl önce yapımına başlanan ve tamamlanamayan spor kompleksinin çatılarının çöktüğünü belirterek, 5 yıllık teminatı dahi dolmadan binanın fiziki yapısında meydana gelen zararlara ilişkin olarak müteahhide dava açtıklarını söyledi. Yapımı için bugüne kadar yaklaşık 3.5 milyon YTL harcanan spor kompleksinin tamamlandığında Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük spor kompleksi olacağını ifade eden Aydın, 85 dönümlük alan üzerinde yapımına başlanan spor kompleksinde olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu, 4 tenis kortu, 2 basketbol, 2 voleybol sahası, 2 halı saha ve yönetim binasının bulunduğunu bildirdi. Geçen yıl kış mevsiminde yüzme havuzunun çatısının çöktüğünü ifade eden Aydın, şöyle dedi: ‘’Yüzme havuzunun çatısı çöktükten bir ay sonra da kapalı spor salonunun çatısı çökünce bilirkişi incelemeleri sonucunda muhtemelen müteahhit hatası olduğu tespit edildi. Müteahhide spor kompleksinin çatılarında meydana gelen zararın tazmini için dava açtık. Mahkeme sürerken spor kompleksini Büyükşehir Belediyesine yap işlet devret esasına göre devrettik. Ancak devir işlemi mahkeme tarafından iptal edilince geçen yıl İl Özel İdare Meclisi kararı ile spor kompleksini Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’ne devrettik. Anlaşmayı imzaladık. Devir işlemleri devam ediyor. Sözleşme gereği, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü 3 yıl içinde tamamlanması karşılığında spor kompleksini 25 yıl işlettikten sonra İl Özel İdaresine geri verecek.’’ (SPOR SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

Utah ve Cleveland 2-0 önde

SONRAKİ HABER

MÜSİAD: Türk kenevirini tüm Türkiye'de yaygınlaştıracağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa