1 Mayıs’ ta mücadele hattını genişleteceğiz

İşçilerin emekçilerin ve tüm ezilen halkların uluslararası birlik ve mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs bu yıl, zulmün uygulayıcısı ve kaynağı olan kapitalist ve emek düşmanı merkezlere karşı,


İşçilerin emekçilerin ve tüm ezilen halkların uluslararası birlik ve mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs bu yıl, zulmün uygulayıcısı ve kaynağı olan kapitalist ve emek düşmanı merkezlere karşı, sınıf dayanışması demokrasi ve barış şiarımızın en üst perdeden seslendirileceği bir gün olacaktır.
Ülkemizde her yıl 1 Mayıs geldiğinde sermaye çevreleri ve holding medyası günün anlamını saptırmak, içini boşaltmak amacıyla emekçileri, işçileri suçlayan açıklamalar ve yayınlar yapmışlar; özellikle kolluk kuvvetlerinin saldırı görüntülerini abartılı olarak kullanmış ve halkı bu mücadele hattından soğutmaya, uzaklaştırmaya çalışa gelmişlerdir. Alternatif medyanın güçlendirilmesi bu haklı mücadeleyi doğru bir çizgiden yansıtmak açısından çok önemlidir.
KESK olarak Amasya’da 1998 yılından beri alanlarda yaptığımız 1 Mayıs kutlamalarımıza, bu 1 Mayıs’ta da emek cephesinin tüm bileşenleri siyasi partiler, meslek odaları ve diğer sivil örgütlerle beraber haklı taleplerimizi haykıracağımız yeni bir sayfa daha ekleyeceğiz.
Tüm dünyada sınıfın en şanlı ve görkemli bayramı 1 Mayıs bir tatil günü olarak en merkezi alanlarda kutlanırken kanlı pazarın yaşandığı ve canlarımızın katledildiği 1977 Taksim Alanına; 2008 de “1Mayıs Meydanı” olarak yeniden girmemiz tüm engelleme girişimlerine rağmen gerçekleşecektir.
Taksim Meydanı anlamına uygun olarak işçi ve emekçilerce onurlandırılacaktır. 200 1Mayısı tüm işçilerin, emekçilerin ve ezilen halkların üzerine parlak bir güneş gibi doğacaktır.
Cüneyt Kula Eğitim Sen Şube Başkanı (AMASYA)
www.evrensel.net