23 Nisan 2008 04:00

Çocukların geleceği karartılıyor

Emek Partisi (EMEP) Genel Başkan Yardımcısı Nedim Köroğlu, “Çocuklarımızın geleceğini karartan yasa ve uygulamalar kabul edilemez” dedi.

Paylaş

Emek Partisi (EMEP) Genel Başkan Yardımcısı Nedim Köroğlu, “Çocuklarımızın geleceğini karartan yasa ve uygulamalar kabul edilemez” dedi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yazılı açıklama yapan Köroğlu, “Devlet, çocuklar için her yıl milyonlarca YTL harcayıp bayramlar organize ederken; eğitim ve sağlık gibi sağlıklı bir insan olarak yetişmenin ilk koşullarını, işsizlik ve yoksulluğun kıskacındaki ailelerin üstüne yıkmaktadır” dedi.
Ülkede çocukların önce eğitimden ve sağlıklı bir çocukluktan vazgeçmesi, sonra da aile bütçesine ‘katkı yapmak’ için atölyelerin, tarlaların yolunu tutması gerektiğinin altını çizen EMEP Başkan Yardımcısı Köroğlu, “Çocukların anadilde eğitim görmesi ülkemizde hâlâ yasaklıdır. Geçtiğimiz Newroz’da, bir Kürt çocuğunun, kameraların önünde kırılırcasına bükülen kolu hâlâ hafızalardadır” ifadesini kullandı. Nedim Köroğlu, iktidarın çocukların bugününü “zorlaştırmak” ve geleceklerini karartmak gibi büyük bir suçun üstünü gürültülü kutlamalarla örttüğüne dikkat çekti. (HABER MERKEZİ)
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Kimse serbest değil

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu: Mansur Yavaş Ankara'yı alacak, sindiremiyorlar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa