Kuşadası’nın AKP’li belediye başkanına 1 yıl hapis

Kuşadası Belediye Başkanı AKP’li Fuat Akdoğan ile Belediye Hesap İşleri Müdürü Yusuf Atak, ‘Kuşadası plajlarını yasalara aykırı olarak işlettirmek,


Kuşadası Belediye Başkanı AKP’li Fuat Akdoğan ile Belediye Hesap İşleri Müdürü Yusuf Atak, ‘Kuşadası plajlarını yasalara aykırı olarak işlettirmek, ihale yapmaksızın plajların üçüncü kişilerce kullanılmasına olanak tanımak, belediyeyi zarara uğratmak ve bu suçları birden fazla kez işleyerek görevlerini kötüye kullanmak’ suçlarından yargılandıkları dava sonucu, 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırıldılar. Hapis cezası ertelendi. Akdoğan ve Atak hakkında ayrıca, 3 yıl süre ile denetimli serbestlik süresi belirlenmesine karar verildi.
Kuşadası’nın dünyaca ünlü Pigale, Papaz Hamamı, Palmiye ve Karaova plajları ile Kese Dağı mesire yerinin kiralanmasıyla ilgili usulsüzlük yaptıkları, Meclis kararlarına aykırı davrandıkları, üçüncü kişilerin buralardan rant sağlamasına göz yumdukları gerekçesiyle geçen yıl Kuşadası Belediye Başkanı AKP’li Fuat Akdoğan ve Belediye Hesap İşleri Müdürü Yusuf Atak hakkında açılan dava sonuçlandı. Kuşadası 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın sonunda mahkeme heyeti, Başkan Fuat Akdoğan ve Müdür Yusuf Atak’a önce 1 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Hafifletici nedenlerle 1 yıl 15 güne indirilen ceza ertelendi. Takdir hakkını kullanan mahkeme heyeti, Akdoğan ve Atak hakkında ayrıca, 3 yıl denetimli serbestlik süresi belirlenmesine karar verdi. Bu süre zarfında herhangi bir suç işlenmesi halinde ertelenen cezanın işleme konulmasına hükmedildi. Başkan Akdoğan ve Müdür Atak’ın kararı temyiz edeceği belirtildi. (Aydın/EVRENSEL)

AKP’li meclis üyesine kurşun

Zeytunburnu Belediyesi Meclis Üyesi AKP’li Mehmet Altuntaş, dün sabah Demirciler Sitesi Galaksi İş Merkezi’ndeki inşaat şirketine geldi. Cipini park edip, iş merkezine yürüyen Altuntaş’a kimliği belirlenemeyen bir kişi bir el ateş etti. Saldırgan kaçarken, bacağından yaralanan Altuntaş, kaldırıldığı özel hastanede ameliyat edildi. Mehmet Altuntaş, ifadesinde saldırganın yüzünü göremediğini söyledi. (İstanbul/EVRENSEL)
www.evrensel.net