Fotoğraf: AA

Parkı olmayan çocuklar sokakta ölmesin!

Kıraç’ın Namık Kemal Mahallesi sakinleri artık çocuklarının oyun sahaları olmadığı için sokakta araç trafiğinin içinde oynamasını istemiyor.


Kıraç’ın Namık Kemal Mahallesi sakinleri artık çocuklarının oyun sahaları olmadığı için sokakta araç trafiğinin içinde oynamasını istemiyor.
Çocuklarının güvenli olmayan sokaklarda oyun oynamasından tedirgin olan mahalle halkı sorunlarına bir an önce çözüm bekliyor. Daha önce sokakta oyun oynarken pek çok çocuğun araçların altında kalarak yaşamını yitirdiğini ifade eden mahalleli, belediyeden çözüm bekliyor.
‘Yeni çocuklar ölmesin’
Namık Kemal Mahallesi’nde oturan Ramazan Uslu mahallesinden yeşil alan bulunmamasından şikayet ediyor. Çocukların oyun oynayabilecekleri bir park olmadığını dile getiren Uslu “Çocuklar sokak ortasında araçların arasında oyun oynamak zorunda kalıyor” dedi. Bu nedenle çocukların her on ölümle burun buruna kaldığını da dile getiren Uslu, geçmişte bu nedenle çeşitli kazalar meydana geldiğini ve bu kazalarda da çocukların yaşamlarını yitirdiğini ifade etti. Var olan yeşil alanlarda sürekli ev yapılmakta olduğunu sözlerine ekleyen Uslu birilerin bu gidişe dur demesi gerektiğini de dile getirirken sözlerini “Yeni çocuklar ölmesin” diyerek sona erdirdi.
‘İşe gidince alkım evde kalıyor’
Sekiz yıldır Namık Kemal mahallesinde oturan ve üç çocuk sahibi olan Songül Tatar da, mahallelerinde çocukların oynaya bileceği alanlar olmamasından şikayetçi. Ailece zaman geçirebilecekleri alanlar bulunmadığını kaydeden Tatar, var olan yeşil alanların AKP’li belediye tarafından satıldığını ifade etti.
Tatar “Ben çalışan bir insanım işe gidince aklım çocuklarımda kalıyor. Belediyenin birazda halkını düşünmesi gerekiyor. En azından çocuklarımız için bir şey yapsın. Burada çocukların ölmesine artık bir son verilmeli” dedi. “Belediye artık oyunu aldığı insanları düşünsün” diyen Tatar, sorunlarının bir an önce çözülmesini istiyor. (İstanbul/EVRENSEL)
Savaş Gülelçin
www.evrensel.net