İki çocuğa işkence iddiası

İzmir’in Çiğli İlçesi’ne bağlı Güzeltepe Mahallesi’nde yaşları 15 ve 17 olan iki çocuğun Güzeltepe Polis Karakolu’nda işkence gördüğü iddia edildi.


İzmir’in Çiğli İlçesi’ne bağlı Güzeltepe Mahallesi’nde yaşları 15 ve 17 olan iki çocuğun Güzeltepe Polis Karakolu’nda işkence gördüğü iddia edildi. Güzeltepe Polis Karakolu’nun önünde ‘polise küfrettikleri’ gerekçesiyle gözaltına alınan D. Ö. (17) ve K.K. (15) adlı çocuklara dün akşamdan bu yana işkence yapıldığı savunuldu.
Karşıyaka Adliyesi’nde savcılığa çıkartılan çocuklardan Düzgün Öncü’nün babası Hasan Öncü, oğlunun hiçbir suçu yokken dün akşamdan beri gözaltında tutulduğunu belirterek, “Benim oğlumu ‘polise küfretti’ diye gözaltına almışlar. Biz çocukların gözaltında olduklarını çok sonra öğrendik. Oğlumun kulağını dayaktan patlatmışlar. Şikayetçiyiz” diye konuştu. Oğlunun daha önce bir trafik kazası geçirdiğini ve hala kafasında kırıklar olduğunu söyleyen baba Öncü, “Benim oğlumun kafasına vurmuşlar. Böyle birşey yapılır mı? Zaten çocuğun kafasında dikişler var. Hala iyileşmedi. Bununla ilgili raporum var. Polis çocukları dün akşamdan şimdiye kadar 3 karakol dolaştırıp sürekli dövmüş... Savcılıktan çıktıktan sonra çocukları hastaneye götürüp rapor alacağız. Bu konuda şikayetçi olacağız” dedi. (İzmir/EVRENSEL)
www.evrensel.net