Gün gelir devran döner

Ben Uşak semt pazarlarında seyyar manavlık yapıyorum. İlimizin sanayi alanında gelişmiş olmasından dolayı halkın alım gücünün iyi olması gerekir. Biz içinde bulunduğumuz durumdan memnun değiliz


Ben Uşak semt pazarlarında seyyar manavlık yapıyorum. İlimizin sanayi alanında gelişmiş olmasından dolayı halkın alım gücünün iyi olması gerekir. Biz içinde bulunduğumuz durumdan memnun değiliz.
Borçlarımız giderek artıyor. İnsanlar almak istedikleri sebze ve meyveleri yarımşar kilo ve sıkı bir pazarlık sonucu alıyor. Hatta birçoğu bazı yiyeceklerden fedakarlık edip almıyorlar. Ya da akşam karanlığını bekleyip ya ucuzlayınca ya da bizim çürüğe ayırdığımız malları tezgahların altlarından toplayıp evlerinde çocuklarının önlerine koyuyorlar.
Artık bu kötü gidişata bir dur denilmesinin gerektiği kanısındayım. Umuyorum ki benim gibi düşünen bir çok insan vardır.
Ama biliyorum ki sorunlar düşünerek çözülmüyor. Onları faaliyete geçirmekte çok önemli. Ben zannetmiyorum ki insanlar bu iktidardan çok mutlu. Köylü, işçi, esnaf ve iş aramakta olan birçok kardeşimiz gelecek yerel seçimlerde onlara cezasını verecektir.
Mart ayında yapılacak seçimler başta olmak üzere AKP belediyeciliği ve yapamadıkları iktidarlık onlar için bir rüya haline gelecektir. Bu yalnız benim düşüncem değil. İnsanlarımız bunca özelleştirmelere, peşkeş çekmelere, ayrımcılığa, birbirine karşı kışkırtmalara, bunca zamlara dur diyecektir.
Demem o ki, insanlarımız sadece seçim zamanı 3 kilo bilmem neyle, 5 torba kömürle hatırlanmasın. Unutulmasın ki insanların diğer zamanlarda da ihtiyaçları, insanca yaşamak ve yaşatmak için işe ve ekmeğe ihtiyacı var.
Sinan kızak- Seyyar manav (UŞAK)
www.evrensel.net