‘Sayın Öcalan’ a 4 ay ceza

Muş Tutuklu ve Hükümlü Aileleriyle Yardımlaşma Derneği (TUHAD-DER) Başkanı Mehmet Ali Karagüzel, yaptığı konuşmada ‘Sayın Öcalan’ ibaresini kullandığı için 4 ay hapis cezasına çarptırıldı


Muş Tutuklu ve Hükümlü Aileleriyle Yardımlaşma Derneği (TUHAD-DER) Başkanı Mehmet Ali Karagüzel, yaptığı konuşmada ‘Sayın Öcalan’ ibaresini kullandığı için 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Yaptığı basın açıklaması sırasında ‘Sayın Öcalan’ dediği için hakkında Muş Sulh Ceza Mahkemesi’nde dava açılan TUHAD-DER Başkanı Mehmet Ali Karagüzel’in yargılanmasına devam edildi. Muş Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen son duruşmada, Karagüzel’e 4 ay hapis cezası verilirken, 2 bin YTL de para cezası kesildi. Karara ihtiraz edeceğini belirten Karagüzel, “Bana, yaptığım konuşmada 3.5 milyon kişinin siyasi irade olarak gördüğü Öcalan’a ‘Sayın’ diye hitap ettiğim için dava açıldı. Ben zaten ifademde de bunun suç olmadığını ve ‘Sayın’ kelimesini kullandığımı ifade ettim. Bu kararla ilgili ihtiraz başvurusunda bulunacağım” dedi. (Muş/DİHA)
www.evrensel.net