18 Haziran 2008 00:00

Düzgören: Benimle yüzleşmediler

Yaklaşık 10 yıldır Yeni Şafak Gazetesinde köşe yazarlığı yapan Koray Düzgören, Yeni Şafak gazetesi ile ilişkisinin kesilmesinin ardından gazetemize bir açıklama yaptı.

Paylaş

Yaklaşık 10 yıldır Yeni Şafak Gazetesinde köşe yazarlığı yapan Koray Düzgören, Yeni Şafak gazetesi ile ilişkisinin kesilmesinin ardından gazetemize bir açıklama yaptı. Koray Düzgören, “18 Mayıs’tan itibaren 19`unda yayınlanması gereken yazımı yayınlamayarak fiili durum yarattılar. O yazıda Tuzla tersanelerindeki olaylar ve ilgili bakanın konuyla ilgili sorumsuz açıklamaları eleştiriliyordu. Önceden hiçbir uyarı olmadı. Yani şunu şöyle yapıyorsun, yazılarında şunlara dikkat etmezsen keseriz ya da başka yollu bir uyarı olmadı. Tabii benim gibi bir yazarın bu uyarılarla tavrını değiştirmeyeceğini bildikleri için fiili durum yaratmak işlerine geldi. `Birkaç gün gürültü kopar, sessiz kalarak bu olayı nasılsa atlatırız` diye düşündüler mutlaka” dedi.
Düzgören, yazısının yayınlanmamasından sonra gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Comert’e bir not gönderdiğini ifade ederek, “Bir sorun varsa da bana bunun söylenmesinin doğru olacağını ve onlardan bunu beklediğimi söyledim. Bir yanıt gelmedi. Belli ki yaptığı işin çirkinliği ile yüzleşmek istemedi. Sonra Kürşat Bumin, 31 Mayıs’ta bir yazı yazarak ilginç bir şey yaptı ve gazete yönetimine sütunundan sordu? ‘Koray nerede?’ dedi. Beni asıl üzen gazete yönetiminin yaklaşımı. Bir gazete yazarı ile yollarını ayırabilir. Bunu konuşarak yazarına anlatabilir, bir yolla bildirebilir. Bu durumda istenilmeyen yerde zaten kalınmaz. Burada terbiyesizce bir durum var. Gazeteye 10 yıl emek vermiş bir yazara yapılan bir saygısızlık, vefasızlık var. İste bu duruma bakarak, `maskeler düşmeye başladı’ diyorum” dedi.
Düzgören’in yazılarına son verilmesinde Roj TV’ye program yapması ve bazı programlara konuk olarak katılması ve Avrupa’da Kürt sorununu demokratik şekilde çözülmesi için göstermiş olduğu çabanın etkili olduğu ifade ediliyor. Edinilen bilgilere göre Yeni Şafak gazetesi yönetimi daha önce de Düzgören’e Roj Tv konusundaki rahatsızlığını iletmiş. (MEDYA SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

Tarihi Babıali şenliği başladı

SONRAKİ HABER

Bakanlığa göre havalimanındaki ölümler doğalmış

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa