19 Haziran 2008 00:00

Atabeylerde Ergenekon beklenecek

Atabeyler Çetesi’ne açılan ve 2 emniyet müdürü, 2 subay ve 2 astsubayın da aralarında bulunduğu 10 kişinin yargılandığı davaya, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün devam edildi.

Paylaş

Atabeyler Çetesi’ne açılan ve 2 emniyet müdürü, 2 subay ve 2 astsubayın da aralarında bulunduğu 10 kişinin yargılandığı davaya, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün devam edildi. Duruşmada Mahkeme Başkanı Hasan Şatır, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine, “Ergenekon” soruşturması evrakına ilişkin yazılan müzekkereye yanıt gelmediğini belirtti.
Cumhuriyet Savcısı, söz konusu müzekkerenin cevabının beklenmesine karar verilmesini talep etti. Mahkeme, müzekkereye yanıtın beklenmesine karar verildiğini, bu nedenle duruşmanın ertelendiğini açıkladı.
Öte yandan, Kuvayı Milliye Derneği yöneticilerinden Murat Çağlar, ‘Ergenekon Soruşturması’ kapsamında tutuklandı.
Otomobilinde ruhsatsız tabanca bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Çağlar, daha sonra ‘Ergenekon Soruşturması’ çerçevesinde İstanbul Adliyesine götürüldü. Çağlar, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz tarafından ifadesinin alınmasının ardından mahkemeye sevk edildi. İstanbul Nöbetçi 9. Ağır Ceza Mahkemesince yeniden sorgulanan Murat Çağlar, tutuklanarak cezaevine gönderildi. (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

Emekli- Sen’in kapatılması AİHM’de

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa