Fotoğraf: AA

‘Gençler avantajım’

Skibbe, kadrolarında çok sayıda yetenekli genç oyuncu bulunmasından mutluluk duyduğunu söyledi


Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe, yarın Almanya’da başlayacak kamp çalışmasının kendileri için önemli olduğunu söyledi.
Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yapılan antrenman sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Skibbe, şu an kendileriyle çalışan oyuncular ile sonradan katılacak grubu Almanya’da uyumlu bir hale getireceklerini belirtti.
Şu an çalışan oyuncuların yaklaşık 6 hafta tatil yapmalarına karşın, milli takımlar nedeniyle sonradan gelecek oyuncuların ise yalnızca 2.5 hafta tatil yapma şansı yakaladığını ifade eden Alman çalıştırıcı, şunları söyledi: ‘’Almanya’da birlikte çalışmaya başladığımızda her iki gurubun fiziki durumu da aşağı yukarı denk olacak. Öncelikli hedefimiz ilk resmi maçımız olan Şampiyonlar Ligi ön eleme karşılaşmasına kadar uyumlu bir grup yaratmak.’’
Takımdaki genç oyuncuların performansını övmeyi sürdüren Skibbe, İrfan ve Semih’i Almanya kampına götüreceğini, Genç Milli Takım’da olmaları nedeniyle takıma henüz katılmayan 2 oyuncunun da yine Almanya’da olacağını aktardı. ‘’Aramızda çok yetenekli gençler var’’ diyen Skibbe, ‘’Bu bir hoca için, teknik direktör için mutluluk verici. Sadece yetişkin ve tecrübeli oyuncular değil, gelecek vaat eden gençlerin de olması her hoca için bir avantaj’’ diye konuştu.
İstanbul etabı tamamlandı
Öte yandan yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Galatasaray, çalışmalarının İstanbul’daki bölümünü tamamladı.
Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki idmanda sarı-kırmızılı futbolcular, koşunun ardından istasyon ve pas çalışması yaparlarken, yarı sahada çift kale maç ile de idmanı tamamladılar. Tedavileri devam eden Uğur ile Serkan takımdan ayrı koşu yaparken, önceki günkü antrenmanda sakatlanan Hasan Şaş ile Orkun ise idmana katılamadı. Çalışmalarının İstanbul bölümünü tamamlayan Galatasaraylı futbolcular bugünü izinli geçirdikten sonra yarın kamp çalışmaları için Almanya’ya gidecekler. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net