TV8'de yayınlanan Jet Sosyete dizisinden ekran görüntüsü.

Saldırıya tepkiler sürüyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne grev kararı asmak isteyen işçilere ve ailelerine yönelik polis saldırısına tepkiler sürüyor.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne grev kararı asmak isteyen işçilere ve ailelerine yönelik polis saldırısına tepkiler sürüyor.
Türk-İş İstanbul Şubeler Platformu yaptığı açıklama ile belediye işçilerinin yanında olacaklarını duyurdu.
“Hükümet, işçilerin bu insani ve demokratik talepleri karşısında işçi düşmanı yüzünü ve tahammülsüzlüğünü bir kez daha göstermiştir. İşçilere yapılan bu saldırı, Belediye işçilerine yüzde 8’lik zammı kabul edin baskısıdır. Bu saldırı, sendikal örgütlenmenin önündeki engelleri kaldırmak bir yana yürüyen direniş ve grevlerin kararlılığını kırma baskısıdır” denilen açıklamada, hükümetin ve polisin işçi ve emekçilerin üzerindeki baskıcı tutumu kınandı.
Deri-İş Sendikası Yönetim Kurulu da yaptığı açıklama ile saldırıyı kınadı. AKP Hükümeti’nin sadece kendisi için demokrasi ve meşru haklardan söz ettiğine dikkat çekilen açıklamada, hak arayan işçilere saldıran hükümetin yasaları çiğneyen patronlar karşısında ise kılını kıpırdatmadığı ifade edildi.
Suç duyurusunda bulunacaklar
Bu arada Belediye-İş Sendikası İstanbul şubeleri saldırıya ilişkin suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Saldırıdan onlarca çocuk ve yüzlerce işçinin etkilendiğine dikkat çekilen açıklamada, yarın İstanbul Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulacağı ve daha sonra da saat 12.30’ta İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde açıklama yapılacağı duyuruldu. (İstanbul/EVRENSEL)
www.evrensel.net