Meira’nın hedefleri büyük

Almanya Birinci Ligi takımlarından Stuttgart’tan Galatasaray’a transfer olan Portekizli oyuncu Meira, kendisinin, yüksek hedefleri olan profesyonel bir futbolcu olduğunu söyledi


Almanya Birinci Ligi takımlarından Stuttgart’tan Galatasaray’a transfer olan Portekizli oyuncu Meira, kendisinin, yüksek hedefleri olan profesyonel bir futbolcu olduğunu söyledi.
Meira, Alman spor dergisi Kicker’de yayınlanan röportajında, ‘’Galatasaray’a transferinizde para nihai bir karar için etken değil miydi?’’ şeklindeki bir soruya karşılık, ‘’Hayır, o zaman Moskova’ya gitmem gerekirdi. Orada daha fazla kazanırdım. Bununla ilgisi yok. Ben yüksek hedefleri olan profesyonel bir oyuncuyum’’ dedi. Galatasaray’ın çok cazip bir perspektif sunduğunu belirten Meira, ‘’Galatasaray’ın yurt içinde ve uluslararası alanda çok yüksek istekleri var. Beni çok hızlı bir şekilde ikna eden büyük bir takım’’ şeklinde ifade kullandı. Stuttgart’tan kendisini iyi hissetmediği ya da memnun olmadığı için ayrılmadığını kaydeden Meira, Stuttgart’ın, ikinci vatanı gibi ve sevdiği bir kulüp olduğunu, ancak 4 ya da en fazla 5 yıl daha profesyonel olarak oynayabileceğini, en büyük isteğinin Şampiyonlar Ligi’nde oynamak olduğunu sözlerine ekledi. Meira, Galatasaray’la şampiyon olmanın kendileri için bir görev olduğunu, Şampiyonlar Ligi’nde mümkün olduğu kadar ileriye gitmek istediklerini, teknik direktör Michael Skibbe ile de tanıştıklarını ve birbirlerine karşılıklı saygı duyduklarını sözlerine ekledi. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net