Yıkım değil çözüm istediler

Buca Kuruçeşme mahallesi sakinleri yıkıma karşı eylem yaptı. Mahalleliler belediye başkanına tepki gösterdi


Mahallelerine gelen yıkım ekibini 4 Temmuz’da gösterdikleri kararlı direnişle engelleyen Buca Kuruçeşme halkı, yıkım kararını kaldırtmakta kararlı.
Mahalle sakinleri dün de Buca Forbest Caddesi girişinde basın açıklaması yaparak oturma eylemi başlattı.
Mahalle halkının yoğun katılımıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan Kuruçeşme Mahalle İnisiyatifi Üyesi Necla Özdemir Cenan, yıkım değil, çözüm istediklerini vurguladı. “Bin bir güçlükle yaparak, yıllardır içinde oturduğumuz, elektrik, su parası ödediğimiz ve işgaliye vergisi verdiğimiz evlerimizi yıktırmayacağız” diyen Cenan, mahalle halkının bütün girişimlerine rağmen, halkın çıkarlarını gözetecek ortak bir çözüme yanaşmayan ve yıkımda direten Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy’un bu ısrarını anlayamadıklarını belirtti.
Belediyelerin asli görevinin insanların evlerini başlarına yıkmak değil, sorunları çözmek olduğunu hatırlatan Cenan, “Şiddet ve yıkım çözüm değil, aksine bizlerin yaşamına vurulacak en ağır darbedir. Bizler bu ülkenin emekçileri, kadınları, gençleri olarak barınma hakkımızın temel insanlık hakkı olduğunu biliyoruz ve bu hakkımızı sonuna kadar savunacağız. Kuruçeşme halkı, insanca, kimsenin mağdur edilmeyeceği her türlü çözüme hazırız” dedi. Yıkım kararı geri alınıncaya kadar eylemlerine devam edeceklerini belirten mahalleliler basın açıklamasından sonra, oturma eylemi başlattı. (İzmir/EVRENSEL)
www.evrensel.net