Marport işçilerine demir sopalı saldırı

Avcılar Ambarlı’da bulunan Marport Liman İşletmeleri’nde sendikalaşan işçiler üzerindeki baskılar bitmek bilmiyor.


Avcılar Ambarlı’da bulunan Marport Liman İşletmeleri’nde sendikalaşan işçiler üzerindeki baskılar bitmek bilmiyor. Evlerine gelen telefonlarla tehdit edilen işçiler bu kez de taşeron firmanın adamları tarafından yolları kesilerek demir sopalarla dövüldüler.
Dün işyeri temsilcisi Haydar Özcan ve işçiler Ferhat Terzi, Fatih Bozkurt ve Mehmet Doğan, evlerine gelen tehdit telefonlarıyla ilgili Büyükçekmece Adliyesi Nöbetçi Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. İşçilerin, adliyeden çıktıktan sonra özel araçla sendika binasına giderken, Yakuplu Yolu’na doğru ıssız bir yolda araçları durduruldu. 2 araçla gelen saldırganlar, işçilere demir çubuklarla saldırdı. Yaralanan işçilere ilk müdahale Beylikdüzü’nde bulunan Özel Medi Life Hastanesi’nde yapıldı. Yaralanan işçilerden Terzi’nin müşahede altında olduğu, Bozkurt’un ise durumunun ağır olduğu ve Bakırköy Devlet Hastanesi’ne sevk edildiği öğrenildi. Çeşitli yerlerinden yaralanan Özcan ile Doğan’ın başlarına dikiş atıldı. Saldırı sırasında saldırganların işçilerin arabasını da parçaladığı öğrenildi.
Marport Liman İşletmeleri’nde faaliyet gösteren ARSER AŞ’de çalışan 450 işçi Liman-İş üye olmuş ve 50 işçi işten atılmıştı. İşçilerin direnişe başlaması üzerine üzerlerindeki baskı da artmıştı. (İstanbul/EVRENSEL)
www.evrensel.net