Lazkiye’de Türk Gecesi düzenlendi

Türkiye Yazarlar Sendikası Antakya Temsilciliği ile Arap Yazarlar Birliği Lazkiye Şubesinin “Akdeniz Kentleri” arasında geliştirilen ilişkiler çerçevesinde Suriye’nin sahil kenti olan Lazkiye’de düzenlediği Türk Gecesi büyük bir ilgi gördü


Türkiye Yazarlar Sendikası Antakya Temsilciliği ile Arap Yazarlar Birliği Lazkiye Şubesinin “Akdeniz Kentleri” arasında geliştirilen ilişkiler çerçevesinde Suriye’nin sahil kenti olan Lazkiye’de düzenlediği Türk Gecesi büyük bir ilgi gördü.
Lazkiye Kültür Merkezinde düzenlenen Türk Gecesi’ni Suriye’nin en önemli bürokratları yanı sıra Suriye’nin tanınmış yazar şairleri ve çok sayıda Suriyeli vatandaş izledi.
Gecenin açılış konuşmasını yapan TYS Antakya Temsilcisi yazar Mehmet Karasu; İki ülke arasında birkaç yıldır başlayan dostluk ilişkilerinin her geçen gün daha fazla arttığını ve edebiyat kültür sanat bağlamında iki ülkenin çok mesafe kat ettiğini söyledi.
Başkan Karasu Ayrıca, bu geceyi düzenlenmesinde katkıları bulunan Hatay Valisi Nusret Miroğlu, Vali Vekili Ömer Bedrettin Sağsöz ile Suriyeli yetkililere teşekkür etti.
Gecede eğitimci Mutlu Özgül’ün çalıştırdığı 12-13 yaşındaki çocuklardan oluşan halk oyunları ekibi büyük ilgi gördü. Mehmet Fazıl Karasu ile Vahide Harbalioğlu solist olarak katıldıkları gecede Arapça ve Türkçe birbirinden güzel türküleri seslendirdiler.
Lazkiye’deki Türk Gecesi TYS Eskişehir Temsilcisi gazeteci şair Rahmi Emeç ile gazeteci Şair Murat Altunöz’ün okuduğu şiirlerle son buldu. (KÜLTÜR SERVİSİ)
www.evrensel.net