Polis gazeteci tartakladı

Merkez Karadeniz otoyolu ana geçişi köprüsü altında bir ceset bulunduğu ihbarı üzerine olay yerine giden muhabir Musa Yazıcı, emniyet şeridinin dışında olmasına rağmen polisler tarafından tartaklandı


Merkez Karadeniz otoyolu ana geçişi köprüsü altında bir ceset bulunduğu ihbarı üzerine olay yerine giden muhabir Musa Yazıcı, emniyet şeridinin dışında olmasına rağmen polisler tarafından tartaklandı. Olay sonrası Musa Yazıcı, Rize Cumhuriyet Savcılığı’na giderek kendisini tartaklayan polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.
Sabah saatlerinde gelen ihbar üzerine olay yerine gittiğini belirten Musa Yazıcı olayı şöyle anlattı: “Gittiğimde önce emniyet şeridinin 10-15 metre uzağından görüntü almaya çalıştım. Polisler karşı koyunca gazeteci olduğumu söyleyerek basın kartımı gösterdim. Emniyet şeridi dışında görüntü almamı engelleyemeyeceklerini, bunun yasal hakkım olduğunu söyleyince ‘Buradan alamazsın, burası olay yeri’ diyerek beni zorla engellediler. Emniyet şeridinin yaklaşık 50 metre uzağından dahi işimi yapmamı engellediler. Emniyet şeridinin çok dışında olduğumu söyleyince ‘Şeridimiz bitti o yüzden çekemedik, burası emniyet şerididir’ diyerek beni itelediler. Bu sefer koşarak arkamda bulunan köprünün üzerine çıktım. Aşağıdan bir polis komiseri, ‘Uyanıklık yapma, in aşağıya. Gidin alın şunu’ diyerek beni aşağıya indirmek için bir ekip gönderdi.”
Görevini yaptığı esnada 53 A 4872 plakalı polis otosundan inen polislerin kendisini zorla aşağıya indirmeye çalıştığını ifade eden Musa Yazıcı; bir polis memurunun ‘Ben emir aldım çekmeyeceksin’ diyerek yanına geldiğini ve kendisini iteleyerek tartakladığını söyledi. Polis memurları ile ilgili bir değerlendirme yapan polis yetkilileri ise, olaydan üzüntü duyduklarını, yanlış bir anlaşmanın sonucunda bir tatsızlık yaşandığını açıkladılar. (Rize/EVRENSEL)
www.evrensel.net