Antalyaspor’dan Demirören’e suçlama

Antalyaspor Yönetim Kurulu, Beşiktaş maçının ardından yaptığı ilk toplantıda, Beşiktaş maçında meydana gelen olaylarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.


Antalyaspor Yönetim Kurulu, Beşiktaş maçının ardından yaptığı ilk toplantıda, Beşiktaş maçında meydana gelen olaylarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Antalyaspor Yönetim Kurulu’nun yazılı açıklamasında, maçı izlemek üzere Antalya’ya gelen ve gerçek Beşiktaşlı olduklarından şüphe edilen bir grup misafir taraftarın emniyet güçlerinin ikazlarına rağmen kendilerine kurallar gereği tahsis edilen yüzde 5’lik kontenjan dışındaki stat tribünlerine girmeye yeltendikleri kaydedildi. Bu taraftar grubunun, şehir içerisinde alkollü vaziyette topluca tezahürat yaparak tansiyonu artırıcı taşkın tavırlar sergiledikleri belirtilen açıklamada, stat dışındaki olaylarda bir Antalyasporlu taraftarın bıçaklanarak ağır, iki emniyet görevlisinin de hafif şekilde yaralandığı ifade edildi.
Açıklamada, Türk futbolunun gelişmesinde en büyük engellerden olan bu tür centilmenlik dışı toplu hareket ve davranışların teşvik edilmemesi gerektiği dile getirildi.
Demirören provakatif davrandı
Sigara ve alkolün insan sağlığının en büyük tehdidi olup sportif müsabaka ortamlarıyla bağdaşmayan kötü alışkanlıklar olduğu belirtilen açıklamada, şöyle devam edildi: “Açık kamusal alan olarak değerlendirilen statlarda uygulanmakta olan sigara içme yasağını hiçe sayarak müsabaka süresince numaralı tribündeki 4 bin taraftar önünde devamlı sigara içmiş olan Sayın Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören bazı taraftarların sesli uyarılarını da hiçe sayarak, kabul edilemez bir tavır sergilemeye devam etmiş ve münferit bir sigara tiryakisinin kendisine yönelik tatsız bir hareketine maruz kalmıştır. Yapılan bu münferit ve kaba hareket hiçbir şekilde kabule şayan değildir. Ancak Sayın Beşiktaş Başkanı’nın bu hareketin oluşmasına sebebiyet verici kanun tanımaz provokatif davranışının ve akabinde sair yönetim kurulu üyelerinin tükettikleri içeceklerin koku ve tesiri altında tribünlere karşı tavır ve söylemlerini kamuoyunun değerlendirmesine sunuyoruz.”
‘Münferit bir olay’
Açıklamada, Antalya Atatürk Stadı’nda misafir taraftar tribünü ve diğer tribün alanlarında yapılan düzenlemeler sayesinde tribünlerde tek bir münferit hareket dışında hiçbir toplumsal olay yaşanmadığına işaret edildi.
Açıklamanın sonunda şöyle denildi: “Yönetim ve Büyük Antalyaspor camiası olarak tarafımıza yöneltilmeye çalışılan haksız suçlama beyanatlarını özellikle Beşiktaş gibi köklü bir spor camiasına yakıştıramadığımızı vurgularken, Türk sporuna zarar veren bu tür provokatif tavır ve açıklamalardan kaçınılması konusunda sağduyu çağrımızı yineliyoruz.” (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net