02 Eylül 2008 00:00

Grup Yorum sevenleriyle buluşuyor

Türkiye'de protest müziğin önde gelen isimlerinden Grup Yorum, 6 Eylül Cumartesi günü Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosunda bir kez daha şarkılarıyla dinleyicileriyle buluşacak

Paylaş

Türkiye'de protest müziğin önde gelen isimlerinden Grup Yorum, 6 Eylül Cumartesi günü Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosunda bir kez daha şarkılarıyla dinleyicileriyle buluşacak. 2001 yılından bu yana her yıl açıkhava tiyatrosunda konser veren Grup Yorum, "yine aynı göğün altında, yine Harbiye'deyiz" söylemiyle ezgileriyle sevenlerinin karşısında çıkıyor. Grup Yorum, 12 Eylül askeri rejimi sonrasında üniversite öğrencilerinin baskı koşullarına başkaldırılarını ifade ettikleri bir alan olarak 1985'te kuruldu. O günlerden bu yana sayısız müzisyen Grup Yorum'dan geldi geçti; yasaklanmalar, gözaltılar ve tutuklanmalara karşın 21 albümle Yorum yoluna devam etti.
Cumartesi günü saat 21:00'de Harbiye'de konser verecek Grup Yorum 2006'da çıkardıkları "Yıldızlar Kuşandık" albümünden sonra yeni albümlerini de önümüzdeki aylarda çıkarmayı hedefliyor.
Grup Yorum'un günümüzdeki çekirdek kadrosunu oluşturan solistler Öznur Turan, Eren Olcay, Selma Kıl, bağlamada Cihan Keşkek, klasik gitarda Muharrem Cengiz, bas gitarda İbrahim Gökçek, kavalda Ali Aracı, perküsyonlarda İnan Altın sahnede olacak. Gruba Avustralya'dan gelerek katılan yeni solist Mesut Eröksüz izleyiciyle tanışırken klavyede Ali Papur'un yanı sıra deneyimli davulcu Turgut Alp Bekoğlu gruba eşlik edecek. Bu yıl konuk sanatçılar sınırlı tutularak Grup Yorum elemanlarının ağırlığı daha arttırılmak istenmiş. Grup Yorum Korosu ise, tüm parçalara vokalleriyle katkıda bulunacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

Herkes sanatçı

SONRAKİ HABER

Gazeteci Kürşat Akyol, memleketi Ödemiş'te toprağa verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa