Kara Katür Yazılar

 • 04.09.2008 tarihli Evrensel Gazetesi’ndeki köşemde tok tutan bantların oruç bozup bozmayacağını tartıştıktan sonra din adamlarının bu konudaki düşüncelerini aktarmıştım.


  04.09.2008 tarihli Evrensel Gazetesi’ndeki köşemde tok tutan bantların oruç bozup bozmayacağını tartıştıktan sonra din adamlarının bu konudaki düşüncelerini aktarmıştım. Genel görüş, bozmayacağı yönündeydi! Oysa bu konuda asıl söz söylemesi gereken kişiler vardı. Zira onların fikrini almadan bir karara varmak hiç de doğru değildi. Bu kişilerle görüşmek bir hayli zor ama onların ne söyleyebileceğini hayal etmek hiç de zor değil! İşte sonuç:
  Süleyman Semirel: Mütemadiyen bozar! Hattı zatında bozmuştur da... Bozması kuvvetle ihtimaldir! Ne var ki istisnalar kaideyi bozamaz! Buna mukabil ne demişler; Ali yapar Veli bozar! Binaenaleyh Ali’nin yaptığını Veli bozuyorsa tok tutan bant da pekala orucu bozar!
  Mustafa Topaloğlu: Ben kullandım bozmadı. Bana kalırsa sizinkini de bozmaz!
  Yusuf Ziya Özcan (YÖK Başkanı): Ben bu tür tartışmalarda YÖK’üm arkadaş! Bir keresinde İmam Hatipler için “kapatalım şu zıkkımları” dedim başıma gelmeyen kalmadı! Zaten üniversiteler açılıyor başım kalabalık bir de sizinle uğraşmayalım!
  Recep Tayip Erdoğan: Ulemaya sormalı, bakalım onlar ne diyor!
  Erman Toroğlu: Bozmuş kardeşim, bakın son adam bir adım ilerde ve bal gibi de bozmuş! Bant da taksan, toka da taksan son adsam ofsaydı bozmuş!
  Haydar Dümen: Yav arkadaş ne yapacağımızı şaşırdık! Bir de bant çıktı! Bantlı ya da bantsız kişi bozmayı kafaya koymuşsa bozar arkadaş! Biz anlatıyoruz ama bu konuda anne babalara çok iş düşüyor! Bizi ipleyen kim!
  Zekeriya Beyaz: Bozar yada bozmaz! Bunlar doğru şeyler değil! Bu konuda bir şeyler söyleyip de huzurumu bozmak istemiyorum! Ama Ramazan Bayramı’nda çocuklara şeker yerine pirinç verilse bence daha iyi olur! Çekime geç kalıyorum iyi günlerrrr!
  Yaşar Nuri Öztürk: Bu konuda kitap yazdım, isteyen alsın okusun! Ne demişim orada, halkın yükselişi önlenemez! Yok bu parti programıydı! Alın okuyun işte, ne istiyorsanız orada var!
  Cem Uzan: Mazot 1 YTL olacak.
  Bülent Ersoy: Vallaha ne diyeyim şimdi, Cenabı Hakkın takdiri! Bozar mı bozmaz mı bilmiyorum ama nereye taktığınızın kuvvetle ihtimal mühimmatı var sanırım! Gir yavrum, sen do dan gir ben si den çıkarım! Allah Allah!
  Ufuk Uras: Tok tutan bant orucu bozar mı bozmaz mı bilmiyorum ama ortada bir oyun var ve bu oyunu da ancak ve ancak sol iktidar bozar!
  Haşim Kılıç: Aslına bakılırsa bozar ama ilkinde bir şey olmaz! İhtar verirsin olur biter! Gerekirse para cezası verirsin ki bir daha gidip de o bantlardan almasın!
  Veli Bayrak
  www.evrensel.net