08 Eylül 2008 04:00

6. Paralimpik Oyunları

Pekin'de düzenlenen 6. Paralimpik Oyunları'nın ilk gününde 2004-Atina Paralimpik Oyunları'nın altın madalyalı sporcusu Korhan Yamaç...

Paylaş

Pekin'de düzenlenen 6. Paralimpik Oyunları'nın ilk gününde 2004-Atina Paralimpik Oyunları'nın altın madalyalı sporcusu Korhan Yamaç, 34 engelli sporcunun yarıştığı 10 metre havalı tabanca dalında 658.4 puanla 8. oldu.
Bu dalda Rus Valeriy Ponomarenko, 672.4 puanla dünya rekoru kırarak, altın madalya kazandı.
Yamaç ve bazı yarışmacılar final atışları sırasında seyircilerin, Çinli sporcunun atışlarından sonra tezahürat yapmasının konsantrasyonlarını bozduğundan yakındı. Suzan Tekin Ve Cevat Karagöl Elendi. Bayanlar 10 metre havalı tüfek dalında yarışan milli sporcu Suzan Tekin, sıralama yarışmasında 20 sporcu arasında 379 puanla 15. olarak elendi. Suzan Tekin, aşırı heyecandan dolayı bir süre yarışmaya ara verdi.
Erkekler 10 metre havalı tabanca dalında yarışan Cevat Karagöl de sıralama yarışmasında 34 sporcu arasında 559 puanla yine 15. olarak elenen sporcular arasında yer aldı.
Masa tenisinde Kavas galip
Paralimpik Oyunları'nda masa tenisinde mücadele eden bayan sporcu Neslihan Kavas, gruptaki ilk maçında Slovenyalı Jolanda Belavic'i 3-0 yendi. Pekin Üniversitesi Spor Salonu'nda yapılan karşılaşmanın setleri 11-1, 11-8 ve 11-7 şeklinde Kavas’ın üstünlüğüyle sonuçlandı.
Paralimpikte bugün
Türk Milli Takımı’ndan görme engelli bayan judocu Duygu Çete bugün Alman rakibi Romana Brussig ile mücadele edecek. Aysel Özgen de bayanlar 10 metre havalı tabanca dalında yarışacak. Masa tenisinde Neslihan Kavas ise gruptaki rakipleri Çinli Lina Lei ve Brezilyalı Carolina Maldonado ile karşılaşacak. (SPOR SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

Fotoğrafın 50 yıllık hafızası

SONRAKİ HABER

AKP'den akıl almaz itiraz: KHK'liler oy kullandı, seçim iptal edilsin

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa