04 Ekim 2008 04:00

Yine ihmal yine ölüm

İzmir’in Bornova ilçesinde göğüs ve sırt ağrıları yüzünden hastaneye giden Şerif Solmaz’a (39), doktorlar ağrı kesici iğne vurup eve gönderdi.

Paylaş

İzmir’in Bornova ilçesinde göğüs ve sırt ağrıları yüzünden hastaneye giden Şerif Solmaz’a (39), doktorlar ağrı kesici iğne vurup eve gönderdi. Genç adam bir saat sonra evde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.
Olay, Bornova Devlet Hastanesi’nde meydana geldi. Bayramın üçüncü günü evde sırt ve göğüs ağrıları başlayan, Şerif Solmaz, eşi Işıl Solmaz’la hastaneye gitti. Burada Solmaz’ı kontrol eden doktorlar kalp EKG’sini (elektro kardiyografi) çekip, ağrı kesici iğne vurduktan sonra, önemli bir şeyi olmadığını belirtip eve gönderdi. Eve gelen Solmaz, bir saat sonra fenalaştı. Çağrılan Acil 112 gelene kadar Solmaz yaşamını yitirdi.
15 yıllık eşinin ölümüyle yıkılan Işıl Solmaz, “Ağrı kesici iğne vurup, ‘bir şeyin yok’ diye eve gönderdiler. 112 doktorları, eşimin kalp krizi geçirdiğini belirterek, hastaneden nasıl bıraktıklarına şaşırdılar. İnsan sağlığı bu kadar mı önemsiz? Biricik eşim, bir ihmal sonucu artık bu dünyada yok. Benim canım yandı, başkalarının canı yanmasın. İhmali olanlar hakkında savcılığa şikayetçi olacağım” dedi.
Bornova Devlet Hastanesi’nin nöbetçi şefi ise konuyla ilgili açıklamanın daha sonra Başhekimlik tarafından yapılacağını söyleyerek yöneltilen soruları yanıtsız bıraktı. (HABER MERKEZİ)
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Acarlara yıkım kararı verildi

SONRAKİ HABER

Kartal’da çöken binanın enkazından rant mı çıkacak?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa