06 Ekim 2008 04:00

15 asker toprağa verildi

Hakkari’nin Şemdinli İlçesine bağlı Aktütün Karakolu’nda çıkan çatışmada yaşamını yitiren askerlerin cenazeleri dün memleketlerinde toprağa verildi.

Paylaş

Hakkari’nin Şemdinli İlçesine bağlı Aktütün Karakolu’nda çıkan çatışmada yaşamını yitiren askerlerin cenazeleri dün memleketlerinde toprağa verildi. Milletvekilleri ve yerel yöneticilerin de bulundukları cenazelere çok sayıda kişi katılırken aileler fenalık geçirdi.
Öte yandan Jandarma Uzman Çavuş Hasan Aygör’ün Kırıkkale’nin Keskin ilçesine bağlı Armutlu köyündeki cenazesine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner de katıldılar. Eskişehir’de Jandarma Astsubay Çavuş Hasan Önal’ın cenaze törenine katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de tören sırasında protesto edildi. Bir grup ise cenazede “Tayyip oğlunu askere gönder” sloganı attı.
Yaşananları fırsat bilen provokatörler ise yine işbaşındaydı. DTP Fatih İlçe binası önceki gece kurşunlandı. 50 kişilik bir grup “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganlarını atarak DTP Fatih İlçe binası önünde toplandı. Küfürler savurarak bina önünde sloganlar atan grup bir süre sonra polis müdahalesiyle dağıldı. Bu sırada kimliği belirlenemeyen bir kişi silahla DTP İlçe binasına 5-6 el ateş etti. Saldırgan polis tarafından gözaltına alınırken, binanın alt katında bulunan evin camları kırıldı. İzmir’in Bergama İlçesi’nde de 60 kişilik motosikletli bir grup Kürtlerin yoğunlukla yaşadığı Atatürk mahallesinde bayrak ve küfürlü sloganlarla tur attı. Aliağa, Dikili ve Bornova’da da çeşitli gruplar sloganlarla Kürt karşıtı gösteri düzenlediği öğrenildi. Öte yandan Barış ve Demokrasi Partisi’nin bir hafta içinde yakılıp, kundaklanarak tahrip edilen Dikili İlçe binasının dün yapılacak açılışının provokasyonlara fırsat vermemek için ertelendiği açıklandı. (HABER MERKEZİ)
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

FORUM

SONRAKİ HABER

Avrupa Birliği, Google'a 1,49 milyar avro para cezası verdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa