Medya’da milli coşku

A Milli Takım’ın Dünya Kupası Elemelerinde karşılaştığı Bosna Hersek karşısında aldığı 2-1’lik galibiyet medyanın yoğun gündem sonrası tekrar futbola dönmesini sağladı.


A Milli Takım’ın Dünya Kupası Elemelerinde karşılaştığı Bosna Hersek karşısında aldığı 2-1’lik galibiyet medyanın yoğun gündem sonrası tekrar futbola dönmesini sağladı. Gazeteler milli takımın aldığı galibiyeti sayfalarına taşırken gazetelerdeki ortak kanı milli takımın özellikle ikinci yarıda çok iyi bir futbol ortaya koyduğuydu. Maç öncesi Bosna Hersek milli marşının zaman zaman sloganlarla kesilmesi ve maç sırasında Bosnalı futbolculara atılan su şişeleri maçın hoş olmayan yanları olurken yaşananların gazetelerde yer almaması ise dikkat çekiciydi.
Akşam: Bosna zaferi
Akşam gazetesinin haberine göre milli takım ilk yarıda korkuttu ikinci yarı da ise zafere ulaştı. “Milli Takım gruptaki 3. Maçında Bosna Hersek’i 2-1 yenerek yoluna devam etti.” ifadelerini kullanan gazete Çarşamba günü oynanacak Estonya karşılaşması öncesi milli takımın moral bulduğunu yazdı.
Cumhuriyet: Ulusallar geç açıldı,
Cumhuriyet gazetesinde yer alan haberde “Milli takım ikinci yarıda oynadığı futbolla göz kamaştırdı”. ifadeleri yer aldı. Gazete, Millilerin gruptaki ikinci galibiyetini alarak puanını 7’ye yükselttiği ifade edildi.
Hürriyet: Moral oldu
Hürriyet gazetesinde yer alan haberde A Milli Takım’ın aldığı galibiyetin son günlerde sıkıntılı günler yaşayan ülke adına moral olduğu ifade edildi. Hürriyet gazetesi milli takımın özellikle ikinci yarıdaki oyunuyla galibiyeti hak ettiğini yazdı.
Milliyet: Eksiklere rağmen inadına 3 puan
Milliyet gazetesi sakat futbolculara ve tüm olumsuzluklara rağmen Milli Takım’ın Bosna Hersek’i yenmeyi başardığını ve alınan 3 puanın çok önemli olduğunu yazdı. Gazete çarşamba günü oynanacak Estonya karşılaşması öncesi milli takımın çok önemli bir engeli aştığını dile getirdi.
Sabah: Ruh geri döndü
Sabah gazetesinde yer alan haberde “Euro 2008 finallerinde başarıyı getiren ‘pes etmeme alışkanlığı’ sayesinde Milli Takım Bosna Hersek karşısında da zafere ulaştı.” sözleri yer aldı. Özellikle Sabri’nin çok iyi bir futbol ortaya koyduğunu yazan Sabah gazetesi Milli Takım’ın Çarşamba günü oynayacağı Estonya karşılaşması öncesi büyük moral kazandığını yazdı.
Takvim: Yokluktan çıkan zafer
Takvim gazetesi haberinde Milli Takımın sakatlıklara rağmen genç ve tecrübesiz kadrosuyla zafere ulaşmayı bildiğini artık yeni hedefin ise Estonya olduğunu yazdı.
Vatan: Bosna morali
Vatan gazetesi ise A Milli Takımın zor şartlara rağmen kazanmayı bildiğini ifade etti. Gazete, A Milli Takımın yeni hedefinin ise Estonya deplasmanından 3 puan almak olduğunu ifade etti. (MEDYA SERVİSİ)
www.evrensel.net