Bahman Ghobadi yarın Viranşehir’de

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’nde düzenlenecek Sinema Günleri bugün başlıyor. Etkinliğe ünlü Kürt Yönetmen Bahman Ghobadi konuk olacak.


Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’nde düzenlenecek Sinema Günleri bugün başlıyor. Etkinliğe ünlü Kürt Yönetmen Bahman Ghobadi konuk olacak. Ayrıca Yılmaz Güney’in Kürtçe dublajlı filmlerinin gösterimi yapılacak. Viranşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Sinema Salonu’nda yapılacak olan etkinlikte ünlü Kürt Yönetmen Bahman Ghobadi ve Yılmaz Güney’in Kürtçe dublajlı filmlerinin gösterimi yapılacak. Viranşehir Belediye Başkan Danışmanı Şeyhmus Çakırtaş, “Animasyon filmleri ile başlattığımız sinema sezonuna sinema günleriyle devam ediyoruz. Bir hafta boyunca tam bir sinema şöleni yaşatacağız. Yılmaz Güney’in Kürtçe dublajlı filmleri ile başlatacağımız sinema günlerine Ghobadi’nin filmleri ile devam edeceğiz” dedi. Ayrıca, 14 Ekim günü Ghobadi Viranşehir’de sinemaseverlerle buluşacak.
Çakırtaş, gösterimlerin ücretsiz olduğunu ve tüm halkın davetli olduğunu belirterek, sinema günlerinin hemen ardından tiyatro günlerini başlatacaklarını söyledi. Bugün Yılmaz Güney’in Kürtçe dublajlı “Yol” filmi ile başlayacak olan sinema günleri 19 Ekim’de yine Güney’in Kürtçe dublajlı “Sürü” adlı film ile son bulacak. (Şanlıurfa/DİHA)
www.evrensel.net