Real, Ronaldo’dan vazgeçti

Aylardır Manchester United’ın Portekizli yıldızı Ronaldo’yu transfer etmek için çaba sarf eden İspanyol ekibi Real Madrid, bu transferden vazgeçtiğini açıkladı.


Aylardır Manchester United’ın Portekizli yıldızı Ronaldo’yu transfer etmek için çaba sarf eden İspanyol ekibi Real Madrid, bu transferden vazgeçtiğini açıkladı.
Haber kulüp başkanı Ramon Calderon tarafından açıklandı. BBC’ye konuşan Calderon, İngiliz ekibi Manchester United’la olan ilişkilerini bozmamak için bu transferden vazgeçtiklerini söyledi.
23 yaşındaki yıldız futbolcunun Manchester’la 2012 yılına kadar sözleşmesi bulunduğunu vurgulanan Calderon, “Manchester United, Ronaldo’yu satmak istemiyor. Durum bu. Bu konuda çok açıklar. Bu nedenle bu konuyu unutmak zorundayız. Onu istiyoruz ama Manchester satmadı. Bu nedenle Manchester’la aramızın bozulmasını istemiyoruz. Onlar dünyanın en büyük kulüplerinden birisi. Gelecekte neler olacağını bilemeyiz ancak Real Madrid Kulübü Manchester United’la iyi ilişkiler kurmak istiyor” dedi.
Calderon ayrıca büyük kulüplerden sezon ortasında yıldız futbolcu transfer etmenin kolay olmadığını bildiklerini de ifade ederek, “Çok ciddi bir sakatlık durumu olmadığı sürece herhangi bir oyuncu transfer etmeyi düşünmüyoruz” dedi ve transfer defterini şimdilik kapattıklarını ifade etti.
Geçtiğimiz sezon attığı 41 golle Manchester United’ın hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi’nde mutlu sona ulaşmasında büyük pay sahibi olan Cristiano Ronaldo için Real Madrid Kulübü yıl başından beri transfer çalışmaları yapıyordu.
Cristiano Ronaldo, bu yılki Altın Top ve FIFA Yılın Futbolcusu Ödülü’nün en büyük adayı konumunda. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net