Aybaba’nın yerine Kurtar

Süper Lig’deki teknik direktör istifaları sürüyor. Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal’ın görevi bırakmasının ardından, Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba da görevinden ayrıldı


Süper Lig’deki teknik direktör istifaları sürüyor. Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal’ın görevi bırakmasının ardından, Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba da görevinden ayrıldı. Bursaspor yönetimi, üst üste alınan 3 yenilginin ardından teknik direktör Samet Aybaba ile yollarını anlaşarak ayırdı. Yönetim, takımın başına ise teknik direktör Güvenç Kurtar’ı getirdi. Bursaspor Kulübü 2. Başkanı Osman Çelik, “Samet Aybaba’yı Bursa bir türlü kabullenemedi. Son üç haftada alınan yenilgilerin ardından da hocamızla karşılıklı olarak yollarımızı ayırdık ve Güvenç Kurtar ile anlaştık. Takımımız artık Güvenç hocamıza emanet” dedi.
Bu arada Samet Aybaba’nın Gençlerbirliği’ndeki görevinden istifa eden Mesut Bakkal’ın yerine başkent ekibinde göreve başlayabileceği öğrenildi.
Bakkal’dan sitemli veda
Öte yandan Gençlerbirliği teknik direktörlüğünden istifa eden Mesut Bakkal, Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, “Abi-kardeşçe bir ayrılık oldu” dedi. Türkiye’de teknik direktörlerin günü kurtarmaya zorlandığını kaydeden Bakkal, ‘’Öncelikle Gençlerbirliği Kulübü’nü çok sevdiğimi belirtmek istiyorum. Geçen sezon küme düşme durumu varken takımın başına geldim ve ligde kaldık. Ayrıca Türkiye Kupası’nda final oynadık. Yeniden anlaştık. Ancak bu sezon iyi oynamamıza rağmen iyi sonuçlar alamadık’’ diye konuştu.
Teknik direktör değişikliğinin iyi olacağını düşünerek görevi bıraktığını kaydeden Mesut Bakkal, ‘’Abi-kardeşçe bir ayrılık oldu. El sıkışarak ayrıldık. Umarım iyi olur. Gençlerbirliği’nin başarılı olmasını çok isterim’’ dedi.
Bakkal, teknik diktörlerin başarısızlıklar sonucunda görevden alınmalarına ilişkin sorulara ise ‘’Teknik direktörleri günü kurtarmaya zorluyorlar. Başarının kriteri nedir? Şu anda benim 9, Fenerbahçe’nin 13 puanı var. Ben son Antalya maçını kazanmış olsaydım, bugün bu basın toplantısını düzenlenmeyecektik’’ şeklinde yanıt verdi. (SPOR SERVİSİ)

Kıyım sürüyor
Süper Lig’de geride kalan 9 hafta sonunda, 18 kulüpten 9’u teknik direktörleriyle yollarını ayırdı.
Antalyaspor (2 kez), Konyaspor, Kocaelispor, Beşiktaş, Ankaragücü, Hacettepe, Denizlispor, Gençlerbirliği ve Bursaspor teknik direktör değişikliğine giden takımlar olarak dikkat çektiler.
Süper Lig’de daha öncede sırasıyla 3. haftada Konyaspor’da Raşit Çetiner, 4. haftada Kocaelispor’da Engin İpekoğlu, 6. haftada Beşiktaş’ta Ertuğrul Sağlam, 7. haftada Ankaragücü’nde Hakan Kutlu, 8. haftada Antalyaspor’da Josef Jarabinsky, 9. haftada Denizlispor’dan Ali Yalçın, Hacettepe’den Osman Özdemir görevlerinden ayrılmışlardı.
Antalyaspor, teknik direktör Jozef Jarabinsky’in yerine Mehmet Özdilek’i, Konyaspor, Raşit Çetiner’in yerine Giray Bulak’ı, Kocaelispor, Engin İpekoğlu’nun yerine Yılmaz Vural’ı, Ankaragücü; Hakan Kutlu’nun yerine Ünal Karaman’ı ve Beşiktaş da Ertuğrul Sağlam’ın yerine Mustafa Denizli’yi getirmişti. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net