18 Kasım 2008 05:00

Liman işçisi direniyor

Liman-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan Ambarlı liman işçileri 120 gündür işe geri dönmek için mücadele veriyor

Paylaş

Liman-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan Ambarlı liman işçileri 120 gündür işe geri dönmek için mücadele veriyor. Baskılar nedeniyle sendikanın temsilciliğinde bekleyişlerini sürdüren işçiler, bir andan da işe iade davalarını takip ediyorlar.
Mahkemelerin yoğunluğu nedeniyle duruşmayı sürekli ertelediğini söyleyen Liman-İş Temsilcisi Ferhat Terzi, bu durumun kabul edilmez olduğunu söylüyor.
Şimdiye kadar 256 işçinin işe geri döndüğünü 158 işçinin ise davanın sonucunu beklediğini dile getiren Terzi, yetki tespiti sürecinin devam ettiğini, geçtiğimiz günlerde çoğunluk tespitinin kendi lehlerine çıktığını belirtti. İşten atmaların ardından yeni alınan işçileri işe ayak uyduramadığını ve iş kazalarının arttığını kaydeden Ferhat Terzi, bu nedenle yeni alınan 20 operatör ve 60 TIR şoförünün işten çıkarıldığı haberini aldıklarını belirtti. “Uzun süre işsiz kalmamıza rağmen, direncimizi korumaya ve mücadele etmeye devam ediyoruz” diyen Terzi, dayanışmanın yetersizliğinden şikayet etti. (İstanbul/EVRENSEL)
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Direnen işçilere ‘abi uyarısı!’

SONRAKİ HABER

Trump yine tehdit etti: Venezuela'ya en sert yaptırımları uygulamadık

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa