27 Kasım 2008 05:00

Polis döverek öldürdü

Polis öldürmeyi alışkanlık haline getirdi. Zonguldak’ta akli dengesi bozuk bir kişi karakol önünde öldürüldü

Paylaş

Zonguldak’ta akli dengesi bozuk olan Erdal Keloğlu’nun, götürüldüğü karakolun önünde polisler tarafından dövülerek öldürüldüğü iddia edildi. İddialara göre 5-6 polis tarafından cop, tekme ve tokatla dövülen Keloğlu’nun hastaneye kaldırıldığı sırada öldüğü anlaşıldı. Ağabeyinin polisler tarafından öldürüldüğünü söyleyen Murat Keloğlu, “Polisler gözlerimin önünde tekme tokat dövdüler. Biber gazı sıktılar. En son copla kafasına vurdular. Hastaneye gittiğinde ölmüştü” dedi. İl Emniyet Müdürü Atilla Çınar ise olayı yalanlamayarak sadece soruşturma başlatıldığını söyledi.
Çaydamar Mahallesi Devrek Caddesi’nde ailesiyle oturan ve 12 yıldır psikolojik tedavi gördüğü belirtilen evli ve 2 çocuk babası 34 yaşındaki Erdal Keloğlu, önceki gün öğle saatlerinde krize girdi. İddialara göre komşularının evlerinin kapılarını tekmelediği ihbarları üzerine eve gelen polis, Keloğlu’nu hastaneye götürdü. Polis, sakinleştirici iğne yapılan Keloğlu’nu yeniden evine bıraktı. Saat 24.00 sıralarında yeniden rahatsızlanan Keloğlu, komşularının evlerinin kapısını tekmeleyerek taşkınlık çıkardı. Komşularının ihbarı üzerine yeniden eve gelen polis, Erdal Keloğlu’nu karakola getirmesini istedi.
Tekme ve copla vurdular
Kardeşi Murat Keloğlu, 4 arkadaşı ile birlikte ağabeyini kendi otomobiline bindirip öndeki polis ekiplerini takip ederek Soğuksu Polis Merkezi’ne götürdü. Polis, Erdal Keloğlu’nu karakola sokmak istedi. Ancak polise direnen Erdal Keloğlu’nu iddiaya göre polisler tekme tokat dövmeye başladı. Bununla da yetinmeyen polis, Keloğlu’na biber gazı sıkıp başına copla vurdu. Bu sırada yere yığılan Keloğlu, yerde hareketsiz kalınca ambulansla hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan muayenede Keloğlu’nun ölmüş olduğu anlaşıldı.
‘Ağabeyimi polisler öldürdü’
Cumhuriyet savcısı olayla ilgili soruşturma başlatırken, Murat Keloğlu, ağabeyinin gözlerinin önünde polisler tarafından öldürüldüğünü öne sürdü. Ağabeyi ile aynı sokakta oturduklarını, gece krize girerek saldırganlaştığını belirten Murat Keloğlu şu iddialarda bulundu: “Polisler ağabeyimi içeriye sokmak istedi. Alkollü olan ağabeyim de polise direndi ve küfür etti. Bunun üzerine 5-6 polis ağabeyimin üzerine çullandı. Biber gazı sıktılar. Copla kafasına vurdular. Sonra yere yığıldı zaten. Bir polis ayağı ile kafasının üzerine bastırdı. Hareketsiz kalınca hastaneye götürdüler, ama ölmüştü.”
Erdal Keloğlu’nun, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildiği, ölmemiş olsaydı sevkinin de dün gerçekleştirileceği bildirildi. (Zonguldak/EVRENSEL)

Yalanlayamadı!
İl Emniyet Müdürü Atilla Çınar ise Erdal Keloğlu’nun saldırgan ve çevresine zarar veren bir kişi olduğunu ve olayın sokağın ortasında gerçekleştiğini söyledi. Polisin biber gazı ve cop kullanıp kullanmadığıyla ilgili bir soruya Çınar, “O konularla ilgili iddiaları savcı soruşturuyor. Bizim bilgi verme yetkimiz yok. Adli soruşturma devam ediyor” dedi.
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Polis: Öldürme yetkimi kullandım

SONRAKİ HABER

Kırşehir’de AKP’liler MHP’li adayın kardeşine saldırdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa