27 Aralık 2008 05:00

Sağlıkçılardan imza kampanyası

Sağlıkta dönüşümün geldiği noktadan eczacıdan hemşiresine, veterinerinden hekimlerden taşeron sağlık çalışanlarına kadar herkes rahatsız.

Paylaş

Sağlıkta dönüşümün geldiği noktadan eczacıdan hemşiresine, veterinerinden hekimlerden taşeron sağlık çalışanlarına kadar herkes rahatsız. Krizin bahane edilerek sağlık haklarının gasp edildiğini belirten sağlık emekçileri sağlık haklarının iyileştirilmesi için imza kampanyası başlattı. Yurt genelinde yapılan basın açıklamaları ile imza kampanyalarına katılım çağrısı yapılırken, iktidarların yıllardır sermayenin talepleri doğrultusunda sosyal hakları daraltması kınandı.
Aralarında İstanbul Eczacı Odası, İstanbul Dişhekimleri Odası, İTO, SES ve Dev Sağlık-iş’inde bulunduğu İstanbul Sağlık Platformu dün İstanbul Tabip Odası’nda bir araya gelerek sağlık ve sosyal hakların yok olmasına sesiz kalınmayacağını vurguladı. Açıklamayı yapan İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Semih Güngör baskının, şiddetin, savaşların olağan hale geldiği bir sürecin sonunda dünyayı yangın yerine çevirdiklerini ifade etti. Dayatılanlara sessiz kalmanın bütün sağlık çalışanları için düşük ücret karşılığında çalışmak anlamına geldiğini ifade eden Güngör, imza kampanyasına katılım çağrısı yaptı. Sağlık Emekçileri Mersin ve Manisa’da yaptıkları açıklamalarda da imza kampanyasına katılım çağrısı yaptılar. Başlatılan Kampanya’nın 16 Ocak’ta sona ereceği belirtildi. (İstanbul/EVRENSEL)
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Malatya’da muayenehane kundaklandı

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu: Batı'da bizi kim besleyecek, bunun kavgası var

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa