Kara Katür Yazılar

 • - Slovakya’nın güneyinde bir kasabada yaşayan dünyaca ünlü Slovak falcı Grunova Abremeç (ismi bile çakmadır) gazetemiz için 2009’un falına baktı! 2009’un Kasım ayında dünyanın sonunun geleceğini söyleyen dünyaca ünlü falcı, “kefenin cebi yok neyi nasıl yapmak istiyorsanız öyle yapın” dedi!


  - Slovakya’nın güneyinde bir kasabada yaşayan dünyaca ünlü Slovak falcı Grunova Abremeç (ismi bile çakmadır) gazetemiz için 2009’un falına baktı! 2009’un Kasım ayında dünyanın sonunun geleceğini söyleyen dünyaca ünlü falcı, “kefenin cebi yok neyi nasıl yapmak istiyorsanız öyle yapın” dedi!
  Hiç kimse çıkıp da gerçekten böyle bir falcı var mı, yok mu diye araştırma yapma gereğini duymaz. Hatta bazıları bu haberden yola çıkarak kendi gazetelerinde yeni haberler bile yaparlar:
  - Dünyaca ünlü falcı Slovak Grunova Abremeç, gazetemiz için yaptığı değerlendirmede dünyanın sonunun Kasım ayında değil Mart ayında geleceğini söyledi! Ayrıca hayatının hiçbir evresinde (ki şu sıralar hayatının son evresini yaşıyor “kefenin cebi yok” diye bir cümle kurmadığını söyleyen Abrimeç “ama kefene cep koymaya gerek yok” diye bir cümle kurdum dedi! Üstelik Slovakya’nın güneyinde değil kuzeyinde yaşadığını söyleyen dünyaca ünlü falcı, “Keşke batısında yaşasaydım” demeyi de ihmal etmedi!
  Abremeç kadar olmasa da ben de size birkaç tahminde bulunmak istiyorum. Kefenin cebi yoksa dilin de kemiği yok! Alakayı ise siz kurun:
  * Ankara’da AKP’nin Melih Gökçek’i tekrardan aday göstermesi CHP Kulislerinde “Keşke biz de Kemal Kılıçtaroğlu’nu Ankara’dan aday gösterseydik, televizyon ekranlarında yendi, sandıkta da yenmek hakkıydı” tartışmalarına sebep olacak! Bu tartışma Kılıçtaroğlu’nun İstanbul için adaylığını ön plana çıkartacak!
  Başka mı? İşte size Türkiye ve dünya siyasetinin yanı sıra sporla ilgili tahminlerim! Spor tahminlerim tutmazsa “spor olsun” diye yazdığımı söyleyeceğim! Siyasi tahminler için ise “adı üstünde işte, zaten tahmindi” diyeceğim:
  * Dünyada ilk kez gelen gideni aratmayacak! Bu sözümü ispatlamak ise Obama’ya düşecek!
  * Beşiktaş futbol takımı alınan yenilgileri hakem hatasına yüklemeye devam edecek, Fenerbahçe ise yapacağı alakasız transferler ile karı kediye yükleyecek!
  * Mazot 1YTL olmadı 1 TL de olmayacak!
  * Fatih Terim’in maaşı olası yenilgilerden sonra gündeme gelecek ama önümüzdeki Dünya Şampiyonası’na kadar tartışılmayacak!
  * Alevi açılımı bu yıl da açılmayacak!
  * Hakem ve hekim hataları bu yıl da çok konuşulacak!
  * Sivasspor ilk dörde girse bile dört büyüklerin arasına giremeyecek!
  * Türkiye’de Susurluk; dünyada Irak tartışmaları bu yıl da devam edecek!
  * Dünyada kriz büyürken Filistin’de çocuklar büyümeyecek!
  Veli Bayrak
  www.evrensel.net