Günün Adamı’na Hatay’da büyük ilgi

Eğitim Sen Hatay Şubesi tarafından düzenlenen Daki & Kraft adlı çocuk oyunu ve Haldun Taner’in Günün Adamı adlı oyunu Kocaeli Birikim Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelendi


Eğitim Sen Hatay Şubesi tarafından düzenlenen Daki & Kraft adlı çocuk oyunu ve Haldun Taner’in Günün Adamı adlı oyunu Kocaeli Birikim Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelendi.
İlköğretim öğrencilerine yönelik hazırlanan ve Kocaeli Birikim Tiyatrosu’nun sahnelediği Daki & Kraft adlı oyun, 1800 civarında öğrenci ve 300 veli tarafından izlendi. Öğrencilerin oturacak yer bulamadığı ve ayakta izledikleri Daki & Kraft eğlendirirken bir yandan da küresel ısınma konusunda öğrencilere mesajlar verdi.
Saat 19:00’da ise yine Haldun Taner’in 1957 yılında yazdığı ancak güncelliğini koruyan Günün Adamı adlı oyun, Kocaeli Birikim Tiyatrosu tarafından sahnelendi. Salonu dolduran izleyiciler politikacıları ve kirli siyaseti hicveden komedi tarzı oyunu beğeni ile izlediler.
Oyunun sergilenmesinden önce söz alan Eğitim Sen Hatay Şube Başkanı Servet Kavukoğlu, sendika olarak emek ve demokrasi mücadelesinin yanısıra sanat ve kültür alanında düzenledikleri etkinliklerle üyeleri ve halkla buluşmaya devam ettiklerini söyledi. “Haklarımız için sokaklarda olmaya, mücadele etmeğe devam edeceğiz” diyen Kavukoğlu, izleyicilere iyi seyirler diledi. (Hatay/EVRENSEL)
www.evrensel.net