01 Şubat 2009 05:00

Çatıda isyan ettiren ‘alo’

Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’ne bağlı Kutluoba köyünde şebekenin zayıf olması nedeniyle cep telefonu görüşmesi yapamayan köylüler...

Paylaş

Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’ne bağlı Kutluoba köyünde şebekenin zayıf olması nedeniyle cep telefonu görüşmesi yapamayan köylüler, cep telefonlarının çok iyi çektiği tepelik bölgedeki Ethem Demir’e ait evin çatısını mesken tuttu. Ev sahibi, çatısındaki telefon trafiğine isyan etti.
Bayramiç merkezine 3 kilometre uzaklıktaki 270 nüfuslu Kutluoba köyünde hemen herkeste cep telefonu bulunuyor. Ancak köy ölü noktada olduğu için cep telefonları çekmiyor. Köylüler de cep telefonlarının çektiği bölgeyi çiftçi Ethem Demir’e ait tek katlı evin çatısı olarak belirledi. Cep telefonuyla birini aramak isteyen köylü çatıya koşuyor. Seyyar tahta bir merdivenden tırmanarak çatıya çıkan köylüler telefon görüşmelerini rahatlıkla yapıyor. Ancak bu telefon görüşmesi trafiği ev sahibi Ethem Demir’i sıkıntıya soktu. Köyde herkesin dostu ve arkadaşı olduğunu, bu yüzden de kimseyi kıramadığını anlatan Demir, şunları söyledi: “Başlarda bu durumu önemsemiyordum. Ama şimdi evin çatısı gece gündüz boş kalmıyor. Cep telefonuyla görüşecek herkes soluğu benim çatıda alıyor. Özellikle geceleri çatıdan gelen seslerden rahatsız oluyoruz. Hatta bazen endişeleniyoruz”.
“Merdivenlerden çıkarken zorlanıyorum”
Cep telefonuyla görüşmek için sık sık soluğu çatıda alan köylülerden 70 yaşındaki Haşim Sevinç, “Biliyorum komşumuza ayıp oluyor. Ama buna mecburuz. Telefonlar en iyi onun çatısında çekiyor. Yaşlı olduğum için merdivenlerden çıkarken zorlanıyorum. Ama cep telefonumu kullanabildiğim için mutluyum” dedi.
(Çanakkale/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

KİRVEME MEKTUPLAR

SONRAKİ HABER

Dilovası’nda iş kazası: Forktliftin altında kalan işçi yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa