04 Şubat 2009 05:00

‘Şovmen değilim’

Trabzonspor’un yeni transferi Brezilyalı oyuncu Alanzinho, hedefinin Trabzonspor’da şampiyon olup, daha sonra rüyalarını süsleyen Brezilya Milli Takımı formasını giymek olduğunu söyledi

Paylaş

Trabzonspor’un yeni transferi Brezilyalı oyuncu Alanzinho, hedefinin Trabzonspor’da şampiyon olup, daha sonra rüyalarını süsleyen Brezilya Milli Takımı formasını giymek olduğunu söyledi.
Bordo-mavili kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Alanzinho, Trabzonspor’a gelmeden önce takım ve şehir hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmadığını belirtti.
“Açıkçası bu kadar büyük bir takıma geldiğimi bilmiyordum” diyen Alanzinho, “Bu kadar büyük bir taraftar kitlesi de beklemiyordum. Her şey umduğumdan çok daha fazla. Bu ekibin bir parçası olduğum için oldukça mutluyum. Ayrıca bana güvenerek buraya getiren yönetim ve teknik heyete teşekkür etmek istiyorum. Kendileriyle iyi bir ilişkim var. Ortaya koyacağım performansla onları mahcup etmemeye çalışacağım” dedi.
‘İyi başladığıma inanıyorum’
Bordo-mavili formayla Ankaraspor karşısında ilk maçına çıktığını hatırlatan Brezilyalı yıldız, “Ankara’da çok iyi bir başlangıç yaptığıma inanıyorum. Beklemediğim kadar büyük bir taraftar kitlesi önünde iyi bir futbol oynayarak maçı kazandık. Bundan da önemlisi takımdaki herkes bana çok yardımcı oldu. Kolay ısınmamı sağladılar. Bunların ışığında söyleyebilirim ki ben bu takımda çok büyük bir yol kat edebilir, ciddi bir gelişme gösterebilirim” diye konuştu.
Ankaraspor maçında oyuna girdiğinde farklı duygular hissettiği dile getiren Alanzinho, “20 dakika sahada kaldım. Bu süre uzun olmasa da oyuncu hakkında genel bir fikir verir. Pozisyona girdim ve abartmaksızın kendi oyun stilimi göstermeye çalıştım. O 20 dakika içinde ortaya koyduklarım benim tarzım. Aşağı yukarı bundan sonra böyle bir futbol sergileyeceğim. Altını çizmem gerekir ki işin içinde şov var, ama ben şov olsun diye hareket yapmam. Amacım taraftarları ayağa kaldırmak ve onları heyecanlandırmak değil. Benim amacım takımım adına yararlı işler yaparken böyle hareketleri de işin içine katmak, mümkün olduğunca topu ileriye taşırken, güzel hareketleri göstermek” ifadelerini kullandı. (SPOR SERVİSİ)
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Orlando Magic’e çifte darbe

SONRAKİ HABER

Pentagon, Trump'ın IŞİD açıklamasını doğrulamadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa