08 Şubat 2009 05:00

Tuzla’da Halil Özen aday

Tuzla’da yayınlanan Çağdaş Tuzla Gazetesi Sahibi Halil Özen DSP’den Tuzla Belediye Başkan Adayı oldu.

Paylaş

Tuzla’da yayınlanan Çağdaş Tuzla Gazetesi Sahibi Halil Özen DSP’den Tuzla Belediye Başkan Adayı oldu. Tuzla’da yapılan yolsuzlukları Türkiye gündemine taşıyan Özen, AKP ve CHP’li belediye başkanlarının yolsuzluklarının üzerine gitmesiyle öne çıkmıştı. Aile İlmihali, zehirli variller, tersanelerde yaşanan iş cinayetlerinin Türkiye gündemine gelmesinde rol oynayan Özen’in adaylığı, dün DSP İl Örgütü’nde düzenlenen törenle açıklandı.
Gazetesinde Türkiye’de gündem yaratan haberlere imza atan Halil Özen, AKP’li Tuzla Belediye başkanının altında imzası olan, 9 yaşındaki kız çocuklarının evlenebileceğini, eşlerin dövülebileceğini, savunan ‘Delilleriyle Aile İlmihali’ kitabı, tersanelerde yaşanan işçi ölümleri, zehirli variller, tarihi Ayazma Bölgesi’nin yok edilmesi, imar yolsuzlukları gibi haberlerin kamuoyunda günlerce tartışılmasına neden olmuştu. Yaptığı haberler nedeniyle özellikle Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci tarafından hakkında bir çok dava açılan Özen, bu davaların hepsini kazandı. Yine yaptığı haberler nedeniyle gazetesi kapatılmak istenen Özen, bu girişimleri de boşa çıkarmıştı.
Dün düzenlenen törende Özen’i aday olarak açıklayan DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Özen’nin Tuzla’da belediye başkanı olacağına inandığını ifade etti. Sezer, Özen’in yapacağı çalışmalarla halkın yaşadığı sorunları çözeceğini ifade etti.
Törende İstanbul’un 10 ilçesinin adayları açıklandı. (İstanbul/EVRENSEL)

HALİL ÖZEN KİMDİR

1962 yılında Tuzla’da doğan Halil Özen, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adalet Yüksek Okulunu bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi tarih bölümünü bitirdi. Öğrencilik yıllarında öğrenci temsilciliği yapan Özen, 12 Eylül baskısının hissedildiği dönemde insan hakları ihlalleri ve işkenceye karşı mücadele etti. 1990 yılından bu yana matbaacılık yapan Özen, 4 yıldır Tuzla’da yerel olarak yayınlanan Çağdaş Tuzla gazetesini çıkarıyor. Özen ayrıca Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Tuzla Şube Baykanlığı görevini de halen sürdürüyor.
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Kriz 12’den vurdu

SONRAKİ HABER

Rezidansın 9. katından düşen kadının itilerek öldürüldüğü iddia edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa