Fotoğraf: AA

Öykü:en yaratıcı söz sanatı

TÜRKİYE Edebiyatçılar Derneği Antakya Temsilciliği, Antakya Kent Akademisi ve Dar Sokak Dergisinin ortak düzenlediği 14 Şubat Dünya Öykü Günü Antakya’da kutlanacak


TÜRKİYE Edebiyatçılar Derneği Antakya Temsilciliği, Antakya Kent Akademisi ve Dar Sokak Dergisinin ortak düzenlediği 14 Şubat Dünya Öykü Günü Antakya’da kutlanacak. Etkinliğe Filistin ve Suriye’den konuk yazarlar da katılacak.
Türkiye Edebiyatçılar Derneği Antakya Temsilcisi Murat Altunöz yaptığı yazılı açıklamada, 14 Şubat Cumartesi günü saat 14 00’te Sergüzeşt Kitapevi Kafede 14 Şubat Dünya Öykü Gününü kutlayacaklarını açıkladı.
Altunöz; “Doğa kendi yasalarına göre işler, öykü ise, insanlığın temel yasalarını ölçüt alır kendine, ona göre yazılır” dedi. “İçinde insan olmayan bir öykü düşünülemez. Öykü sözcüklerle yazılır. Sözcükler birer sestir, birer güçtür. Her sözcük bir doğumdur, bir tomurcuk coşkusudur, yaşama yeniden bağlanmadır.”
Altunöz; 14 Şubat Cumartesi günü saat 14 00’te Sergüzeşt Kitapevi Kafede 14 Şubat Dünya Öykü Günü kutlaması için tüm öykü severleri beklediklerini ifade etti.
Cumartesi Günü yapılacak etkinliğe; Filistinli gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti 2. Başkanı Tahsin Halebi, Öykücüler; Muhsin Boz ve Ali Özhan Özgün, Misafir Suriye’li Şair Behice El İdlibi ve türküleriyle İstanbul’dan gelecek olan ünlü özgün ve halk müziği söyleyen sanatçılar ve Antakya Kent Akademisi Başkanı Dr Nihat Eraslan katılacak. HATAY
www.evrensel.net