Fotoğraf: AA

Vergi adaletsiz çalışan huzursuz

VERGİ Haftası’nın ilk gününde vergi dairelerinde çalışan emekçiler, vergide adalet ve insanca çalışma koşulları talep etti.


VERGİ Haftası’nın ilk gününde vergi dairelerinde çalışan emekçiler, vergide adalet ve insanca çalışma koşulları talep etti.
İzmir’in değişik ilçelerindeki vergi dairelerinde çalışan, BES üyesi maliye emekçileri, sorunlarına dikkat çekmek için Büyükşehir Belediyesi Binası önünden İzmir Vergi Dairesi’ne yürüdü. Burada yapılan basın açıklamasında konuşan BES İzmir Şube Başkanı Ramis Sağlam, vergi adaletsizliğine dikkat çekerek, toplanan vergilerin eğitim ve sağlığa değil de, faiz ödemelerine tahsis edildiğini belirtti. “Ekmekten suya kadar en temel tüketim maddelerinden vergi alınırken “pırlanta” gibi lüks tüketim mallarının KDV kapsamı dışında tutulduğunu dile getiren Sağlam, maliye emekçilerinin sorunlarının da görmezden gelindiğini ifade etti. Şu anda Ankara vergi dairelerinde pilot olarak uygulanan performans değerlendirmelerinin iş yükünü arttırdığını söyleyen Sağlam, “uzmanlık” uygulaması ile de maliye emekçileri arasında gelir adaletsizliği yaratıldığına dikkat çekti. Sağlam, ücret adaletsizliğinin giderilmesini ve yeni personel alınmasını istedi. (İzmir/EVRENSEL)
www.evrensel.net