11 Mart 2009 04:00

Eğitim Sen’den rotasyon tepkisi

EĞİTİM Sen Genel Sekreteri Mehmet Bozgeyik, YÖK’ün, tıp fakültelerindeki akademik kadroların rotasyonunu öngören kararına tepki gösterdi.

Paylaş

EĞİTİM Sen Genel Sekreteri Mehmet Bozgeyik, YÖK’ün, tıp fakültelerindeki akademik kadroların rotasyonunu öngören kararına tepki gösterdi.
Bozgeyik dün yaptığı yazılı açıklamada, yükseköğretim sisteminin birikmiş sorunlarının nedenlerini sorgulamadan, geçici bir çözüm olarak sunulan uygulamanın, tıp fakültelerinde yaşanan mağduriyeti daha da artıracağını ifade etti. Üniversiteleri piyasaya açma ve ticarileştirme çabalarının AKP döneminde hızlandığına dikkat çeken Bozgeyik, bu süreçte üniversitelerde yetiştirilen öğretim üyelerinin hızla vakıf ve özel üniversitelere yöneltildiğini vurguladı.
AKP Hükümeti döneminde siyasi getiri beklentisiyle plansız bir şekilde tıp fakülteleri açıldığını belirten Bozgeyik, tıp fakültelerinde yetişmiş öğretim elemanı sıkıntısı yaşanırken mevcut öğretim elemanlarının da rotasyona tabi tutulmasını eleştirdi. Uygulamanın ardında ‘çözüm değil art niyet’ olduğunu ifade eden Bozgeyik, uygulamayla tıp fakültelerindeki muhalif unsurların sindirilerek, yerlerine hükümete yakın kişilerin getirilmek istendiğini ifade etti. Bozgeyik, uygulamadan vazgeçilmesini istedi. (ANKARA)
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

HUKUK KÖŞESİ

SONRAKİ HABER

Trump yine tehdit etti: Venezuela'ya en sert yaptırımları uygulamadık

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa