13 Mart 2009 00:00

Brisa örnek oldu Pirelli işçileri harekete geçti

BRİSA Lastik Fabrikası’ndan atılan işçilerin delege seçimleri için adaylık başvurusu yapmasının ardından Pirelli’den atılan işçiler de adaylık başvurusunda bulundular.

Paylaş

BRİSA Lastik Fabrikası’ndan atılan işçilerin delege seçimleri için adaylık başvurusu yapmasının ardından Pirelli’den atılan işçiler de adaylık başvurusunda bulundular.
Brisa işçilerinin Kocaeli 4. İş Mahkemesi hakimi ile birlikte yaptığı başvurudan sadece yarım saat sonra başvuru için sendikaya giden Pirelli işçilerinin adaylık talebi yine “tüzüğe aykırı olduğu” iddia edilerek Lastik-İş yöneticileri tarafından geri çevrildi.
MAHKEMEYE GİTTİLER
Adaylık için başvuru talepleri ret edilen Pirelli işçileri tıpkı Brisa işçileri gibi iş mahkemesine tespit yaptırmak için başvuruda bulundular. Tespit talebinin ardından adliyeden ayrılarak şube binasına geldiklerinde büyük bir sürprizle karşılaşan Pirelli işçileri, sendika binasının terk edilerek, kapılarının kilitlenmiş olduğunu gördüler.
TUTANAK TUTULDU
Pirelli Lastik Fabrikası’nda delege seçimlerinde adaylık için son gün olduğunu belirten lastik işçileri şube yöneticilerinin bu nedenle sendika binasını terk ettiklerini söylediler. Şube binasına polisi çağırarak tutanak tutturan işçiler şube yöneticilerinin mesai saatleri içinde binayı terk ettiklerini dile getirdiler.
Yaşanılanların ardından bugün öğlen saatlerinde yeniden Kocaeli adliyesine giderek tespit başvurusunda bulunacak olan Pirelli işçileri sürecin takipçisi olacaklarını ifade ettiler. (Kocaeli/EVRENSEL)
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

GERÇEK

SONRAKİ HABER

Balıkesir'de maden ocağında toprak kayması: Kepçe operatörü aranıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa