23 Mart 2009 00:00

BELEDİYECİLİK SADECE YOL, SU, ELEKTRİK DEĞİLDİR

Sulama suyu da bugün beldemiz açısından önemli bir sorun.

Paylaş

Sulama suyu da bugün beldemiz açısından önemli bir sorun. Bu sorunun çözümü için belediyemiz gerek Sulama Birliği ile gerekse de DSİ ile irtibata geçerek bu sorunu çözmek için gerekli girişimlerde bulacaktır.
Ancak üreticiler örgütlenmediği, kendi sorunların tartışıp sorunları için müdahil olmadıkları, çözümü başkalarına bıraktıkları sürece sorun çözülmeyecektir.
Demokratik belediyecilik ya da halkçı belediyecilik dediğimiz şey bizim halkın kendi sorunlarını çözmesi için işin içerisine girmesi. Hep söylerler devlet vermiyor, yatırım yapmıyor. Tamam devlet yapmıyor da şimdiye kadar gelmiş geçmiş belediyeler de bu sorunları çözmek için bir adım atmamışlardır. Belediyecilik sadece yol, su ve kanalizasyon sorunu değildir. Kuşkusuz belediyecilik proje üretme, gerekli yerlere başvurma ve bunu takip etme işidir.
Bu belediye sorularına halkı nasıl katacağız? Halkın sorunlarına sahip çıkması için gerekli olanakları ve örgütlülüğü yaratmak lazım. Bu konularda seminerler, paneller yaparak halkı bilinçlendirmek gerekiyor. Bunun için de yetkili kişilerle; Tarım İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı ve Üniversitelerle işbirliği yapılmalı. Belediyenin, halkın yönetime katılması için halka olanaklar sunması gerekiyor.
Ören halkı geleneksel politikaları bırakıp, kendi çocuğunun geleceğini düşünerek yaşanabilir bir Ören yaratmak istiyorsak bunu hep birlikte yapalım diyorum.
Çözüm önerileriniz nedir?
Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

EMEP adayından Gemik ailesine ziyaret

SONRAKİ HABER

Emek Partisi Esenyurt’ta dernekleri ziyaret etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...