REKTÖRLERDEN AKIL ALMAZ YASAK!

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, özellikle gazetecileri, öğrencileri eylem yapmak üzere örgütledikleri gerekçesiyle kampüse akreditasyonla alacaklarını duyurdu.


Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, özellikle gazetecileri, öğrencileri eylem yapmak üzere örgütledikleri gerekçesiyle kampüse akreditasyonla alacaklarını duyurdu. Bu ilginç karar “Burası teknik üniversite mi yoksa askeri kışla mı?” sorusunu akıllara getirdi.
Okul yönetimi, Kanal Mavi Muhabiri Cengiz Bölükbaşı’nın öğrencileri yönlendirdiği ve onlarla birlikte eylemlere katıldığını iddia ederek kampüse akreditasyon sisteminin getirileceğini belirtti. Muhabiri çalıştığı kurumun genel müdürüne şikayet ettiği öğrenilen Rektör Özen’in, Bölükbaşı’nın daha önce İngiliz Büyükelçisi’ne yapılan protesto gösterisinde de bulunduğu için böyle bir uygulamayı gündeme getirdiği iddia edildi.
‘ERHAN TUNCEL’E İŞ VERDİ’ İDDİASI’
Hrant Dink cinayetinde adı geçen Erhan Tuncel’e de üniversitede iş verdiği iddialarıyla gündeme gelen Rektör Özen, gazeteciyi şikayet ederek kasete çektirdiği videosunu da Kanal Mavi Genel Müdürü Ulaş Özdemir’e izlettiği kendisi tarafından doğrulandı. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan rektör, herhangi bir yasaklamanın söz konusu olmadığını ifade ederek, “Ancak üniversitemizde artık akredite sistemine gideceğiz. Basın kuruluşlarıyla görüşüp, üniversitemize girecek basın mensuplarına kart vereceğiz. İsteyen her basın mensubu artık üniversite kampüsüne giremeyecek” dedi.(TRABZON)
www.evrensel.net