25 Mart 2009 00:00

Belediyeler halkla birlikte yönetilmeli

EMEK Partisi Bağcılar’da yapılan kahve toplantısında Hükümetin politikalarına karşı mücadeleyi büyütme çağrısı yapıldı.

Paylaş

EMEK Partisi Bağcılar’da yapılan kahve toplantısında Hükümetin politikalarına karşı mücadeleyi büyütme çağrısı yapıldı. Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sabri Topçu ile Bağcılar’da Emek Partisi’nden Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Turp’un katıldığı toplantıda, “20 yaşında gençler atölyelerde fabrikalarda sömürülürken nasıl oluyor da Tayyip Erdoğan’ın oğlunun trilyonlar kazanabiliyor” diye sordu.
Kemalpaşa mahallesinde yapılan kahve toplantısında konuşan Sabri Topçu işçi sınıfının kendi iktidarını kuramaması durumunda kurtulamayacağını söyledi. “Tayyip Erdoğan ve Deniz Baykal meydanlara çıkıyor ancak dünya sorunlarından söz etmiyor” diyen Topçu, “O kadar yüreklice yalan söylüyorlar ki halkımız bu yalanlara inanabiliyor” diye konuştu. Topçu, yerel yönetimlere ilişkin sorunun belediyelerin halkla birlikte yönetilmemesi olduğunu kaydetti.
SİSTEME KARŞI MÜCADELE ÇAĞRISI
Ülkenin Kürt, Türk, Alevi, Sunni diye bölünmeye çalışıldığını anlatan Topçu, önümüzdeki sürecin zor bir süreç olduğunu sözlerine ekledi. 20 yaşlarındaki gençlerin atölyelerde, fabrikalarda sömürüldüğünü, Erdoğan’ın genç oğlunun ise trilyonlara sahip olduğunu hatırlatan Topçu, tüm emekçileri sisteme karşı mücadele etmeye çağırdı.
Bağcılar Belediye Başkan Adayı Mehmet Turp ise konuşmasında milyonlarca insandan toplanan vergilerin nerelere harcandığını merak ettiklerini söyledi.
Seçime sadece AKP ve CHP giriyormuş gibi bir hava yaratılmak istendiğine dikkat çeken Turp, “Artık bizler de politika yapmalıyız” dedi. Emek Partisi’nin seçimden seçime politika yapan bir parti olmadığını söyleyen Turp, “Biz sürekli emekçilerle birlikteyiz” diye konuştu. Turp son olarak, mücadeleyi daha da büyütmek gerektiğini sözlerine ekledi. (İSTANBUL)
Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Üzmez arka kapıdan kaçtı

SONRAKİ HABER

Vaatlere inanmıyorlar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...