30 Mart 2009 00:00

Kara Katür Yazılar

Hemen hemen her seçim sonrasında televizyonlar ve gazeteler hangi siyasi parti liderinin nerde oy kullandığını ve oy kullandıktan önce yada sonra neler dediğini kameralara çeker yada yazar.

Paylaş

Hemen hemen her seçim sonrasında televizyonlar ve gazeteler hangi siyasi parti liderinin nerde oy kullandığını ve oy kullandıktan önce yada sonra neler dediğini kameralara çeker yada yazar.
Çoğu zaman bu sadece siyasi parti liderleri ile sınırlı kalmaz; sanatçıları, yazarları ve hatta magazinsel bir takım kişileri de kapsar. İşte size kimin nerede oy kullandığına dair bilgiler:
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Eşi Firs Lady Hayrünissa hanımefendi ile oyunu Kayseri’nin Develi ilçesine yakın bir yerde, coşun bir kalabalığın önünde kurulan sandıkta kullandı. Etrafta 1 sandık bulunmasına rağmen sandığın üzerinde 10 yazması yandaş medya tarafından alkışlanarak karşılandı! Basın mensuplarının “Oyunuzu kime verdiniz?” sorusuna gülerek cevap veren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül “Gördüğünüz gibi sandıkta ben ve eşimden başka oy kullanan yok, bu sebeple oyumu kime verdiğimi söylemem etik olmaz” diyerek bu konuda ser verdi sır vermedi!
Başbakan Tayyip Erdoğan: Eşi Emine hanım ile oyunu oğluna ait olan gemide kurulan sandıkta kullandı! Geminin güvertesine kurulan sandığın başına sabah saatlerinde gelen Erdoğan çifti oylarını kullandıktan sonra oğulları ile gemi turuna çıktı! Alınan son haberlere göre Erdoğanlar hala turluyor!
RTÜK Başkanı Zahit Akman: Korumaları ve özel şoförü ile oyunu Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesinde kullandı. Gazetecilerin sorularını cevapsız bırakan Akman oyunu kullandıktan sonra korumaları ve özel şoförü ile sırra kadem bastı. Akman’ın oy kullandığı sandığı açan görevliler sandıkta para makbuzları ve Almanca yazılmış evraklar buldular! Ayrıca sandıkta kısa kısa kesilmiş hortumlar etrafta bulunan kişiler tarafından ilgi ile izlendi!
Çalık Gurubu Üst Yönetimi: Topluca oylarını Sabah Gazetesinin önünde kullandılar. Görevlilerin oy kullanma işlemi bittikten sonra sandığı açtıklarında içinin boşaltılmış olduğunu görmeleri etrafta şaşkınlık yarattı!
Cem Uzan: Oyunu benzin istasyonunda mazot arabasının yanına kurulan sandıkta kullandı. Sandıktan “Mazot 1 YTL olacak demiştim özür diliyorum 1 TL olacak” yazısı çıktı!
Mustafa Topaloğlu: Uzay vatandaşı olan Mustafa Topaloğlu kimliğinde numara olmadığı için oy kullanamadı! Bu duruma çok içerlendiğini söyleyen Topaloğlu “Oy kullanamadım ama zekamı kullandım. Yarın bütün gazeteler benden bahsedecek” dedi!
Vatandaş Nuri: Nüfus cüzdanında kimlik numarası olmadığı için oy kullanamayan vatandaş Nuri “Benim numaram yok ama kimliğim var, onlarda ise her türlü numara var ama kullanabildikleri doğru dürüst bir kimlik yok” diyerek siyasilere sitem etti ve seçimi protesto ettiğini söyledi.
Veli Bayrak
ÖNCEKİ HABER

yük

SONRAKİ HABER

Bağcılar'da kaçak Kuran kursunda cinsel istismar iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa