Ankara’da Afganistan zirvesi

Ankara’da Afganistan zirvesi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai ve Pakistan Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zardari’nin katılacakları Üçlü Zirve Toplantısı bugün Ankara’da yapılacak.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai ve Pakistan Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zardari’nin katılacakları Üçlü Zirve Toplantısı bugün Ankara’da yapılacak. Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, söz konusu buluşma 2007’de başlayan üçlü işbirliği sürecinin üçüncü zirvesini oluşturuyor.
Zirve toplantısında bölgedeki güvenlik durumuna, Afganistan-Pakistan ikili ilişkilerine, bu ilişkilerin bölgeye yansımalarına ilişkin görüşmeler yapılacak.
Açıklamaya göre toplantıda, Türkiye’nin de katılımıyla oluşturulacak ‘bölgenin istikrar, güvenlik ve refahına’ katkıda bulunmayı hedefleyen ortak projelere ilişkin konularda görüş alışverişinde bulunulacak. ANKARA
www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.