01 Nisan 2009 04:00

ÖDP: Halk AKP’ye sarı kart gösterdi

ÖDP’den yapılan seçim değerlehdirmesinde “Halk AKP’ye sarı kart göstermiştir’ denildi.

Paylaş

ÖDP’den yapılan seçim değerlehdirmesinde “Halk AKP’ye sarı kart göstermiştir’ denildi.
ÖDP Genel Başkan Yardımcısı Alper Taş imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Bu seçimlerin ortaya çıkardığı en çıplak gerçek AKP’nin seçmen tarafından geriletilmesidir” ifadesi kullanıldı.
Açıklamada “Seçmen AKP’ye olan tepkisini batıda, büyükşehirlerde, orta sınıfın çoğunluğu oluşturduğu bölgelerde CHP’ye, İç Anadolu ve muhafazakarlığın yoğun olduğu yerlerde SP ve MHP’ye, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da DTP’ye yönelerek göstermiştir” denildi. “AKP’ye karşı doğru muhalefet çizgisinin AKP’yi geriletebileceği de görülmüştür” denilen açıklamada, ÖDP’nin durumuna ilişkin de bir değerlendirme yapıldı.
Alper Taş açıklamada “ÖDP, 29 Mart yerel seçimlerine yeterli bir hazırlık yapamamıştır. Parti içi sorunlarla ve gerilimlerle zamanını geçirmiş 1 Şubat 2009’da olağanüstü kongre toplamak zorunda kalmıştır. Enerjisini dışarıya yöneltememiştir” dedi. Taş, kaybedilen Hopa’ya ilişkin de “ÖDP açısından en önemli kayıp Hopa’da yerel seçimlerin kaybedilmesidir. Bu durumun çok köklü bir muhasebesinin ve özeleştirisinin yapılması kaçınılmazdır. ÖDP bu değerlendirmeyi yapacaktır” dedi. ANKARA
ÖNCEKİ HABER

‘Seçmen böyle gitmez dedi’

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu: Kürtçe için yasal düzenleme yapılmalı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa