CARLA’NIN ŞARKISI Kanal 24 21.00

CARLA’NIN ŞARKISI Kanal 24 21.00

1987; George, İngiltere’de yaşayan vurdumduymaz bir otobüs şöförüdür. Günün birinde otobüse biletsiz binen Carla’ya biletsiz binmesine izin vererek yardım eder.


1987; George, İngiltere’de yaşayan vurdumduymaz bir otobüs şöförüdür. Günün birinde otobüse biletsiz binen Carla’ya biletsiz binmesine izin vererek yardım eder. Carla, Nikaragua’da askeri cuntaya karşı savaşan eski bir Sandinist gerillasıdır, iç savaştan bir müzik grubu ile davasına destek bulmak için İngiltere’ye gelmiştir ama ülkesine geri dönmeyerek Glasgow’da hayatını sokaklarda dans ederek kazanmaya çalışan genç bir kadındır. Carla’nın sevgilisinin kaybolduğunu ve ailesinin dağıldığını öğrenen George ve Carla arasında bir yakınlaşma başlar. Amerikan emperyalizminin bir piyonu haline gelen Nikaragua’da ciddi bir çatışma sürerken, George, Carla’yı dava arkadaşı ve sevgilisi olan Antonio’yu bulmasına yardım etmek için ülkesine geri götürür.
www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.