Şener: Mücadeleyi bırakmayız

TRABZONSPOR Kulübü Başkanı Sadri Şener, bundan sonraki tüm maçlarını final olarak gördüklerini, artık puan kaybı yaşamak istemediklerini söyledi.


TRABZONSPOR Kulübü Başkanı Sadri Şener, bundan sonraki tüm maçlarını final olarak gördüklerini, artık puan kaybı yaşamak istemediklerini söyledi.
Şener, Trabzonspor Dergisi’ndeki yazısında, geride bıraktıkları ayın kendileri açısından iyi bir şekilde geçmediğini belirterek, ‘’Ancak bu nedenle yılgınlığa düşüp mücadeleyi bırakacak değiliz. Bizler kadroda ve teknik heyette istikrara inanan insanlarız’’ dedi.
Yönetim olarak bu sezon yeni bir takım inşa ettiklerini ifade eden Şener, ‘’Kulübü hem sosyal yapı, hem ekonomik hem futbol olarak çok iyi yerlere getirdik. Bu konuda bize yapılacak olan eleştiriler haksızlık olur. Gelecek sezon şampiyon olacak bir takım kurduk. Elbette bu sezon da şampiyonluk gelirse yok demeyiz. Ben ve arkadaşlarım her zaman zirvede olmayı seven insanlarız. Takımın da hep zirvede, lider olmasını isteriz’’ diye konuştu.
Başarının bir süreç işi olduğunun bilincinde olduklarını kaydeden Şener, şöyle devam etti: ‘’Her şeye rağmen takımımızın arkasındayız. Takımı yarışın içerisine taşıyan oyuncularımız bundan sonra da daha istekli olarak tüm olumsuzlukların üstesinden geleceklerdir. Yaşadığımız kısa süreli düşüş psikolojik nedenlerden de kaynaklanabilir. Trabzonspor’un uzun yıllardır şampiyonluğa özlem duyan bir camia olması nedeniyle bu durum oyuncular üzerinde bir baskı oluşturabilir. Sezon başında bunun için bir takım önlemler aldık, ama takımın her geçen hafta hedefe bir adım daha yaklaşması umutların artmasına neden olup, baskı da artınca oyuncular bu yükü kaldıramaz hale gelmiş olabilirler.’’ Şener, buna rağmen zirveden kopmadıklarını ifade ederek, ‘’Puan olarak yarıştığımız ekipler kadar bizim de şansımız sürüyor. Rakiplerimiz birbirleriyle oynayacaklar. Bunları da düşünürsek kaybedilmiş bir şey yok. Bundan sonraki tüm maçlarımızı final olarak görüyor, artık kayıp yaşamak istemiyoruz’’ dedi. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net