‘En başarılı takım Sivasspor’

BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Mustafa Denizli, ligin en başarılı takımının şampiyonluk yarışındaki rakipleri Sivasspor olduğunu söyledi.


BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Mustafa Denizli, ligin en başarılı takımının şampiyonluk yarışındaki rakipleri Sivasspor olduğunu söyledi. BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde gerçekleştirilen antrenman sırasında basın mensuplarıyla sohbet eden Denizli, Sivasspor ile ilgili bir soruya, ‘’Bir başarıdan söz ediyorsak, ligin en başarılı takımı Sivasspor’dur. Şimdi baskıyı yaşadıklarını görüyoruz. Zorluk derecesi yüksek bir dönem içindeler, bu da çok doğaldır’’ diye konuştu.
’GİDİŞATTAN MEMNUNUM’
Mustafa Denizli, takımının genel gidişatından memnun olduğunu, Ocak 2009’dan bugüne kadar gelen periyot itibariyle başarılı olduklarını ifade etti. Sadece Kocaelispor maçının ilk 1 saatinden memnun olmadığını anlatan Denizli, bu kadar maç içinde bunun da çok küçük bir olumsuzluk olduğunu kaydetti.
Sayısal olarak çok geniş olmasa da kullanım açısından geniş bir kadroya sahip olduklarının altını çizen Denizli, şöyle devam etti: ‘’Artık şuna bir şey olursa kimi oynatırız gibi düşüncelerimiz yok. Birçok mevkide oynayabilecek futbolcularım var, bu da bizim için avantaj. Takımın birlikte hareket etme, birlikte hissetme ve düşünmesi de ayrı bir avantaj. Bir gol sonrası 20 kişinin aynı şeyleri yaşadıklarını görüyoruz, bu da paylaşımcılığın takım olmanın bir ürünüdür.’’
‘TAKIM OLMAK ÖNEMLİ’
Takım olmanın önemine değinen Denizli, ‘’Ben takım yapmaya değil, takım olmaya geldim’’ dedi. Takım oldun mu kimin oynayacağının önemli olmayacağını ifade eden Denizli, ‘’O zaman biri niye oynadı veya niye oynamadı gibi düşünceler de azalır’’ diye konuştu. Denizli, Sivasspor’un, Beşiktaş’ın üstünde olduğunun hatırlatılıp ‘’Sizce Sivasspor geride kalan haftalarda puan kaybedecek mi’’ sorusuna, ‘’Başkalarının puan kaybetmesini bekleyerek yaşayamayız. Bizim felsefemiz kazanmak üzerine’’ diye cevap verdi. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net