İstanbul’da 3. köprü için belediyenin kararı bekleniyor

GEÇTİĞİ yerlerde bazı bölgelerde, evlerin yıkılmasına neden olacak olan ve uzmanlar tarafından trafik sorununu çözmeyeceğine dikkat çekilen 3. Boğaz Köprüsü için belediyenin kararı bekleniyor.


GEÇTİĞİ yerlerde bazı bölgelerde, evlerin yıkılmasına neden olacak olan ve uzmanlar tarafından trafik sorununu çözmeyeceğine dikkat çekilen 3. Boğaz Köprüsü için belediyenin kararı bekleniyor. Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, İstanbul’a yapılacak 3’üncü köprü için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Ulaşım Master Planı’ çerçevesinde bir koridor tespit etmesini beklediklerini söyledi.
Bolu Abant Tabiat Parkı’ndaki Büyük Abant Otel’de bölge müdürleriyle toplantı yapan Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, 3’üncü köprünün Kuzey Marmara Otoyolu’nun bir parçası olduğunu söyledi. Turhan, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını yapmakta olduğu ve aldığımız bilgilere göre bitme noktasına getirdiği İstanbul Metropolitan Merkezi çalışmaları ve buna bağlı olarak Ulaşım Master Planı çerçevesinde bir koridor tespit edip, bize ayıracaklar. Bunu bekliyoruz” dedi. Turhan, İstanbul’da araç sayısının 2.5 milyonun üzerine çıktığını belirterek, 3. Boğaz Köprüsü yapılmasının nedeninin İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasındaki yoğun trafik sorunu olduğunu öne sürdü.
Turhan, Bolu Dağı Tüneli geçişinde aldıkları önlemlerin kazaları azalttığını iddia etti. (İSTANBUL)
www.evrensel.net